Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Ve Velkém Meziříčí to jde

03.12.2018

VELKÉ MEZIŘÍČÍ (mach) - Závěr listopadu se na Třebíčsku nesl v duchu dokončování stavebních prací. Nejinak tomu bylo i ve Velkém Meziříčí, kde byl v doslova rekordním čase postaven nový most přes řeku Balinku. První motoristé přes most na Třebíčské ulici projeli už v pravé poledne.


Samotnému zprovoznění předcházelo slavnostní otevření mostu se symbolickým stříháním pásky. „Otevíráme most. Je to něco nového, co se ve městě zase podařilo vybudovat,“ uvedl starosta Josef Komínek s tím, že peníze na projektovou dokumentaci byly schváleny zastupitelstvem města už v roce 2016, v únoru letošního roku pak i na samotnou stavbu. Ta byla zahájena v červnu letošního roku. Zprovoznění mostu dnes hodinu po poledni podstatně uleví dopravě ve Velkém Meziříčí. „Věřím, že otevřením tohoto mostu se nám uvolní Novosady a cesta přes město,“ řekl starosta a poděkoval občanům města za trpělivost a popřál novému mostu, aby dlouho sloužil veřejnosti a všem řidičům. „Doufejme, že most bude sloužit hodně roků, jako ten předešlý, a že nás přežije,“ připojil se s přáním Rostislav Mitrenga za zhotovitele stavby.

Slavnostního aktu se zúčastnil také radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy Jan Hyliš. „Ve Velkém Meziříčí jsme letos postavili jeden most a na dalším jsme se částečně podíleli. Celkově jsme letos v rámci kraje postavili čtyřicet sedm mostů,“ uvedl. Přihlížející občany ujistil, že se kraj chystá na mnohé další investice do zdejších komunikací a dopravy.

Betonový most má rozpětí 22,8 metru, průjezdná šířka mezi nosníky je 6,5 metru. Součástí stavby jsou nové šachty, dešťová kanalizace, přeložky sítí, nové osvětlení, vydlážděné nové chodníky a parkoviště včetně kompletní opravy komunikace před a za mostem. Nechybí vegetační úpravy okolí. Součástí oprav bylo vybudování nové šachty a dešťové kanalizace, přeložky sítí, nové osvětlení a vegetační úpravy v okolí mostu, součástí jsou i vydlážděné nové chodníky a parkoviště včetně kompletní opravy komunikace před a za mostem.

Foto HoN: Martina Chromá

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk