Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Vedle kruhového objezdu bude stát tělocvična

03.03.2014

TŘEBÍČ - V Borovině přibude další stavba určená dětem, přesněji studentům a učňům Hotelové školy Třebíč. Půjde o tělocvičnu a Kraj Vysočina za ni zaplatí odhadem přes čtyřicet milionů korun.


Hotelová škola vzdělává své žáky ve dvou budovách. Na Sirotčí ulici se soustřeďují především maturitní obory, v Borovině na ulici Tomáše Bati našly zázemí učňovské obory a taky domov mládeže. A teď tam má vyrůst také tělocvična s hřištěm určeným pro volejbal nebo nohejbal. Uvažovalo se dokonce o mnohem prostornější tělocvičně, ve které by bylo možné hrát i florbal. Jenže rozhodly peníze. Florbalové hřiště a nutné zázemí by vyšlo až na 130 milionů korun. „Takovou investici bychom si dovolit nemohli, takže jsme se vrátili zpátky k tělocvičně s menší herní plochou,“ uvedl zástupce Kraje Vysočina, zřizovatele střední školy, Libor Joukl, náměstek hejtmana.

Hotelová škola tělocvičnu potřebuje, i když je fakticky sloučená s obchodní akademií, která vlastní tělocvičnu má. Jenže pro studenty z borovinské budovy je tělocvična v centru města prostě příliš vzdálená. Až doteď řešila hotelová škola absenci tělocvičny v Borovině pronájmem. Studenti docházeli do tělocvičny bývalé základní školy, ve které má své sídlo Západomoravská vysoká škola. Tělocvična je ale v ne příliš utěšeném stavu, ostatně jako celá bývalá základní škola. „S tělocvičnou už to má jen málo společného, přesto jsme prostor v ZMVŠ využívali. Problém je ale v tom, že ZMVŠ nám není schopna garantovat pronájmy delší než je jeden rok. Navíc v zimních měsících byla v tělocvičně teplota pod hranicí únosnosti. Prostě je nutné otázku výuky tělocviku řešit jinak,“ uvedl náměstek Joukl.

Řešením je tedy stavba nové tělocvičny, která bude umístěna mezi současnou budovou školy na ulici Tomáše Bati a kruhovým objezdem. Její půdorys bude cca 26 x 18 metrů. Kvůli nedostatku místa na pozemku, který tvoří především svah, bude muset výstavbu tělocvičny doprovázet výstavba mohutné opěrné zdi. Podle původních odhadů měla stavba začít už letos v září. Realizace se ale zřejmě o něco zpozdí. „Jestli všechno dobře dopadne, tak bychom chtěli ještě letos zrealizovat soutěž na dodavatele stavby a já bych byl rád, kdyby se začalo i stavět. V tuto chvíli ale musíme počkat na to, jak dopadne změna územního plánu Třebíče. Pak je ještě nutné dořešit projekt zejména kvůli napojení inženýrských sítí. Celá stavba by pak měla být realizována tak, aby do ní byl přístup jak přímo ze školy, tak z ulice, aby tělocvičnu mohla v době mimo školní vyučování využívat veřejnost. Ale jak bude tělocvična fungovat, to bude všechno v kompetenci školy,“ dodal Joukl.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk