Třebíčský gólman Pavel Jekel zaskočil podruhé v řadě za Lukáše Dostála a podruhé z toho bylo tříbodové vítězství Horácké Slavie. Ve středu vychytal favorita v Českých Budějovicích.
(foto: mm)

Velkého favorita vychytal Jekel, Horácká Slavia obrala Motor

22.11.2018

České Budějovice (mm) - Bez zraněného obránce Bilčíka a útočníka Střondaly, který plnil úkoly v juniorce mateřské Komety, nastupovali hokejisté Horácké Slavie Třebíč k duelu 26. kola první ligy v Českých Budějovicích. V třebíčské brance dostal znovu příležitost Pavel Jekel, který vychytal pondělní domácí duel s Přerovem. Nyní přidal nesmírně cennou vychytanou nulu.

Domácího favorita už v 5. minutě opařil Havlát, který ve vlastním oslabení ujel z obranného pásma a střelou k tyči poslal hosty do překvapivého vedení. Srovnat mohli domácí při půlminutové přesilovce pět na tři, ale poprvé do kabin se šlo za stavu 0:1. „První třetina byla rozháraná, domácí ale zmrazil gól, který inkasovali ve vlastní přesilovce. Nám se navíc dařilo plnit taktiku, kdy jsme kompaktně bránili a blokovali jejich střely,“ řekl k první třetině trenér Martin Sobotka.

Na začátku druhé části měl šanci z přečíslení Vágner, ale Strmeně nepřekonal. Pak znovu převzal iniciativu Motor, jenomže gólman Jekel jeho střelce jakoby očaroval a pochytal i ty největší šance. Ve 32. minutě pak na druhé straně vyrobil fatální chybu za brankou obránce Fillman a Kusko bekhendovou dorážkou trestal. „Ve druhé části nás domácí zmáčkli a my občas zazmatkovali, ale všechny šance pochytal Pavel Jekel, díky kterému jsme udrželi nulu,“ shrnul druhou třetinu kouč.

Kdo z diváků v českobudějovické Budvar aréně čekal ve třetí části drtivý nápor domácích, musel být zklamán. Hosté z Vysočiny vcelku s přehledem vedení bránili a navíc ve 49. minutě z rychlého kontru dvou na jednoho přidali z hokejky Krále třetí gól. Výraznější tlak Motoru se nekonal ani ve zbytku utkání, a tak se střelecky naprosto impotentní domácí dočkali zaslouženého pískotu a gólu Malce do prázdné branky. „Získali jsme veledůležité tři body, které se z Českých Budějovic příliš často nevozí. Nám by mohly pomoct k tomu, abychom se prali o play-off,“ ocenil překvapivou výhru na jihu Čech trenér Sobotka.