Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Venku moc inkasujeme, hledá příčiny venkovních neúspěchů kouč Sobotka

08.11.2018

Třebíč - Týdenní reprezentační pauzy si užívají hokejové týmy extraligy a první ligy. Hokejová Horácká Slavia Třebíč před týdenním zápasovým volnem třikrát v řadě vyhrála, navíc si skóre vylepšila o sedmnáct vstřelených gólů. „„Nerad bych to zakřikl, ale samozřejmě, že jsme rádi, že nám to tam padá a využíváme přesilovky. Možná škoda, že nás teď čeká reprezentační pauza,“ řekl po sobotním vítězném zápase asistent trenéra Jaroslav Barvíř.


Volna si třebíčští hokejisté užili jen v neděli a mimořádně i v pondělí. „V neděli máme klasické volno, v pondělí jsme absolvovali klubovou akci na darování krve, ale kluci mají k dispozici led nebo posilovnu, takže mají individuální program. V úterý a ve středu nás čeká dvoufázový trénink, ve čtvrtek bude volno a od pátku najedeme na normální cyklus s přípravou na pondělní zápas v Benátkách,“ popsal program Horácké Slavie v tomto týdnu trenér Martin Sobotka.

Dosavadní průběh první ligy vyvolává v trenérovi smíšené pocity. Na jednu stranu si chválí výkony na vlastním ledě, na druhou stranu ale kroutí hlavou nad zápasy venku. Tam Třebíčští vyhráli v prodloužení v prvním kole v Ústí nad Labem, pak dlouhých sedm kol nezískali ani bod a černou sérii ukončili až v minulém týdnu, kdy dokázali za tři body vyhrát v Porubě. „My jsme mužstvo dvou tváří, což mě trochu mrzí. Hlavně u zápasů venku, kdy jsme až nedávno poprvé vyhráli za tři body, spokojenost být nemůže, protože by to chtělo trochu víc bodů z venkovních zápasů. Ale s domácími zápasy můžeme být víceméně až na porážku s Havířovem spokojení. Doma je ale bodový zisk relativně slušný.“

Příčiny venkovních nezdarů ale kouč Sobotka nezná. „Kdybych to věděl, rádi bychom to změnili. Ale všeobecně jsme dávali málo branek, střelba není pohotová, není rychle provedená a to řešení není úplně ideální. Místo přihrávky volíme mnohdy střelu a opačně. Ale to je náš problém i doma, ale doma podstatně méně inkasujeme. Takže hlavu si lámeme nad tím, proč venku tak moc inkasujeme,“ říká Sobotka.

Podle průběžných statistik nové prvoligové sezóny se vedení třebíčského klubu podařily letní nákupy. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 21 kanadskými body Lukáš Nedvídek (9+12) a o tři body méně má Adam Raška (9+9). „Jsou to naši dva nejproduktivnější hráči, takže spokojenost s nimi samozřejmě je. Ale bylo by potřeba, aby se nám zapojili i další hráči a víc bodů přidali i ostatní hráči ze třetí nebo čtvrté formace. Máme tady mladé talentované kluky, kteří by se měli bodově daleko víc zapojit.“

Týmu rozhodně chybí zkušenost, kterou do loňska představovali dva nejstarší odchovanci – David Dolníček a Roman Erat. Oba se ale rozhodli ukončit aktivní kariéru. „Jejich zkušenost samozřejmě chybí hlavně ve zklidnění hry a v přesilových hrách. Ale takhle se kluci rozhodli, ukončili kariéru, my jsme se k tomu museli postavit a přivedli hráče právě, jako je Adam Raška a Lukáš Nedvídek, kteří to mužstvo zatím táhnou. Takže si myslím, že jsme získali adekvátní náhrady.“

Už v průběhu sezóny posílila Horácká Slavia obranné řady. Kromě Šimona Szathmáryho přišel na střídavý start z Karlových Varů také Lukáš Vágner. Szathmáry v pěti odehraných zápasech posbíral šest gólových přihrávek. „Šimona jsme měli vyhlédnutého už delší dobu a koketovali jsme s tím, že by do Třebíče mohl přijít dřív, ale ta doba uzrála až teď. Jsme za to strašně rádi, protože to je bek použitelný do přesilovek i oslabení s výbornou rozehrávkou a střelou,“ říká na adresu třiadvacetiletého obránce Martin Sobotka.

Spokojenost panuje i s příchodem Vágnera, který v Třebíči působil už v loňské sezóně. „Lukáš tady odehrál prakticky celou loňskou sezónu, takže jsme o něm věděli. Dostal ale nabídku z extraligy, ale my ho i tak dál sledovali, a když jsme viděli, že ve Varech nemá takové vytížení, jaké by potřeboval, sáhli jsme po něm a dohodli se na střídavých startech. Kdykoliv bude moci Lukáš přijet, rádi ho využijeme,“ doplňuje trenér Horácké Slavie.

Třebíčskému týmu se doposud nevyhnula ani zranění. Ta nejvážnější potkala útočníky Vodného a Malce. Michal Vodný už se do zápasového rytmu vrátil, Ondřej Malec už pak naplno trénuje a do zápasu by měl zasáhnout už v pondělí, kdy se Horácká Slavia představí v Benátkách nad Jizerou. „Ondra už by se měl po reprezentační pauze dát do kupy a nastoupit. Dlouhodobějšího rázu je také zranění Petra Kratochvíla, který má něco se zápěstím a už asi čtrnáct dní nám chybí. Ale snad i on by se mohl po pauze vrátit na led,“ doplnil výčet marodů Martin Sobotka.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk