Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Veřejné toalety jsou poněkud velké sousto

21.11.2016

TŘEBÍČ (kv) - Zadní trakt Staré pošty na Karlově náměstí, přiléhající k historickým hradbám, není pro stavbu nových veřejných toalet vhodný. Respektive, jejich budování by bylo finančně příliš náročné. To je závěr, který podle představitelů města vyplývá ze zpracované studie.


Přitom ještě před čtrnácti dny to vypadalo, že je konečně o místě nových toalet, které mají nahradit ty podzemní v centru Karlova náměstí, jasno. Původní kancelářské prostory na spodní straně Karlova náměstí byly příliš malé. Tak se radnice rozhodla využít prostor starých garáží v zadním traktu bývalé vojenské správy. A zadala zpracování projektové dokumentace tak, aby bylo možné získat stavební povolení.

Jak se ale před pár dny ukázalo, projektovat není co. Vlastně není kde. „Je tam velká komplikace, kterou bychom museli řešit, a to je zajištění a statika hradeb,“ říká radní Marie Černá s tím, že se intenzivně hledá náhradní řešení, které by bylo pro město nejschůdnější z hlediska velikosti, bezbariérovosti a také finančně. „Momentálně tam stojí garáže. Když je zbouráme, tak aby se hradby nezbortily, musíme tam vstoupit a udělat památkovou rekonstrukci, ne stavbu. A to je komplikace, se kterou se původně nepočítalo a která se objevila až při pokusu o řešení,“ vysvětluje další radní Pavel Heřman.

Podle Marie Černé se nyní zvažují dvě další dvě možná místa, kde veřejné toalety zbudovat. Konkrétní ale být nechtěla. „Do konce tohoto roku to musíme mít rozhodnuté, protože v příštím roce bychom už chtěli toalety zhotovit. Máme na to i v návrhu rozpočtu města vyčleněné peníze. Než se sáhne do náměstí, musí být toalety vyřešeny,“ slibuje radní Černá.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk