Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Věřím, že po pauze najedeme na vítěznou šňůru, věří Barvíř

08.11.2019

Třebíč - Týdenní reprezentační pauzu si nyní užívají celky dvou nejvyšších hokejových soutěží v Česku. Kromě extraligové elity, která o víkendu zkompletovala sedmnácté kolo, si šrámy léčí také celky Chance ligy. Jedním z celků, který hojí po odehraném dvacátém kole první ligy rány, je i Horácká Slavia Třebíč, které v tabulce patří dvanácté místo.


Na marodce třebíčského týmu je hned pětice hráčů. Vedle útočníka Matěje Psoty hned kvarteto obránců. Kromě kapitána Václava Čejky také Šimon Szathmáry, Martin Padrnos, ale také Jakub Jenáček, který musel oželet už zápas se Vsetínem. „Strašně moc jsem se na tenhle zápas těšil, ale bohužel se musím dát zdravotně do pořádku,“ litoval absence proti celku, ze kterého v létě do Třebíče přišel dvacetiletý odchovanec Zlína.

Právě duel se Vsetínem chtěla Horácká Slavia rychle hodit za hlavu. V duelu s favoritem byla i přes řadu absencí lepší a nebodovala jen díky totálnímu kolapsu i v těch nejvyloženějších šancích. „Ten zápas se mi hodnotí strašně těžko, protože jsme si vytvářeli plno gólových šancí, ale vždycky to ztroskotalo na naší koncovce. Zápas rozhodly přesilovky. My jsme nevyužili tuším čtyři, soupeř naopak obě dvě využil,“ smutnil po zápase s Valachy asistent trenéra Horácké Slavie Jaroslav Barvíř.

Ten už spíš než na zápas se Vsetínem myslel na program v krátké týdenní pauze. „V pondělí měli kluci volno a v úterý jsme se zúčastnili akce Daruj krev s Horáckou Slavií. Hráči, kteří krev nedarovali, měli normálně led, do pátku budeme trénovat a v sobotu a v neděli budeme mít volno, protože ten program byl teď tak nabitý, že si jak my, tak hlavně kluci potřebujeme odpočinout. Pak se začneme připravovat na zápas ve Frýdku, kde věřím, že budeme bodovat.“

Jak reálné je, že se někdo z marodky vydá do středečního zápasu ve Frýdku-Místku, trenér Barvíř moc nevěděl. „Trénuje s námi Šimon Szath- máry, uvidíme, jak na tom bude Matěj Psota, který jde na kontrolu a Kuba Jenáček bude mít nějaké rehabilitace. Nám ta pauza přišla vhod, abychom se hlavně zdravotně dali do kupy a vyčistili hlavy. Já věřím, že až se ti kluci uzdraví, najedeme na nějakou šňůru a budeme se snažit dotahovat,“ zůstává optimistou Jaroslav Barvíř.

Po středečním utkání na severu Moravy čeká Horáckou Slavii další domácí duel v sobotu 16. listopadu, kdy se na ledě třebíčského zimního stadionu představí Havířov, který s pražskou Slavií a jihlavskou Duklou bojuje o účast v osmičce nejlepších celků, které mají zaručenou účast v play-off. Základní část první ligy se bude hrát do 7. prosince, kdy se tabulka rozdělí do dvou částí. Již zmíněná horní polovina bude hrát o co nejlepší výchozí pozici pro play-off, ta spodní o zbývající dvě místa v předkole.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk