Horácké novinyVychází každý týden v úterý a v pátek. Objednávka předplatného

Věž bude lákat i letos

20.05.2010

Velké Meziříčí - Pro ty, kdo mají rádi pohled na svět z výšky, i letos otevře svůj ochoz věž kostela sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí. Stane se tak 1. června. Je to tradiční termín. Čas na prohlídku města z nadhledu budete mít až do konce srpna.


CARMEN
„Vyhlídku na naše město z výšky asi padesáti metrů, tedy z věže kostela svatého Mikuláše, umožňujeme všem, kteří Meziříčí navštíví, každoročně od roku 2005. I letos tedy očekáváme zájem veřejnosti, protože je to vlastně jediné místo ve městě, kde se taková možnost nabízí,“ konstatoval vedoucí odboru školství a kultury Pavel Stupka.

Ve věži je umístěna stálá expozice o městě. „Ta byla v minulém roce zcela obměněna,“ připomněla tisková mluvčí Veronika Poulová. Na ochozu najdete i panoramatické fotografie města s vyznačením důležitých objektů.

Kostel sv. Mikuláše má věž vysokou rovných čtyřiašedesát metrů. Ciferník hodin, který má průměr 420 centimetrů, je největším prosvětleným ciferníkem ve střední Evropě. V loňském roce navštívilo věž 4121 platících návštěvníků, v roce 2008 to bylo 4063 lidí.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk