Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Virus hodil vidle do víkendu

13.03.2020

TŘEBÍČSKO (pch, mach) - Rozhodnutí bezpečnostní rady vlády o zákazu všech kulturních, společenských a sportovních akcí nad 100 lidí nabouralo víkendový program na celém okrese. Některé akce se ruší, některé ovšem proběhnou. Koronavirus dorazil už i na Vysočinu, konkrétně na Žďársko.


„Vzhledem k nastalé situaci budeme vracet peníze za e-vstupenky na dnešní promítání kina. Vstupné na filmová představení, zakoupené on-line na další dny, bude vráceno na pokladně Národního domu. Vstupenky na divadelní představení a koncerty zůstávají v platnosti. Dohodneme náhradní termíny, ale patrně až někdy na podzim, jelikož zatím nikdo neví, jak dlouho budou tato opatření trvat,“ vyjádřila se nám k nařízení vlády ke zrušení kulturních a sportovních akcí Jaromíra Hanáčková, ředitelka Městského kulturního střediska Třebíč.

„Rozhodnutí bezpečnostní rady státu z našeho programu pravděpodobně postihne koncert Karla Plíhala a Náměšťský ples. O řešení situace jednáme a do 15. března rozhodneme o definitivním zrušení plesu a případném náhradním datu koncertu Karla Plíhala a také o způsobu vracení vstupenek,“ informovalo Městské kulturní středisko Náměšť nad Oslavou v úterý dopoledne prostřednictvím svých webových stránek. Ještě týž den byl městský ples bez náhrady zrušen.

V Jemnici se měl dnes konat koncert Báry Basikové. „My to nepořádáme, ale pořádá to přímo agentura,“ řekl šéf jemnické kultury Zdeněk Hopian a dodal: „Prodaných je pouze třicet vstupenek, tak se to spíš zruší pro nezájem.“

V Hrotovicích byla zrušena přednáška majora Stanislava Balíka o Janu Kubišovi, která se měla konat 16. března. Její pořadatel, městská knihovna, předpokládá, že přednáška se uskuteční v náhradním termínu.

V Moravských Budějovicích se včera mělo uskutečnit divadelní představení Láska a párečky. „Představení bylo zrušeno, vracíme vstupné, protože náhradní termín není,“ řekl ředitel městského kulturního střediska Karel Nechvátal, který má strach, že nařízení ovlivní i tradiční ochutnávku vín 21. března. Ve stejný den se má v Třebelovicích konat i okresní shromáždění dobrovolných hasičů. Pokračování na straně 2.

Autor: pch, mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk