Ze středečního souboje Horácké Slavie Třebíč (v bílém obránce Šimon Szathmáry) s Prostějovem vyšli lépe hostující Jestřábi, kteří vyhráli 3:1.
(foto: mm)

Vítěznou sérii Horácké Slavie ukončili Jestřábi z Prostějova

22.11.2019

Třebíč - Série vítězných utkání Horácké Slavie Třebíč po reprezentační pauze skončila. Ve 24. kole první ligy se o to postarali prostějovští Jestřábi, kteří v Třebíči vyhráli 3:1.

Zápas začal pro domácí smolně. Na konci 6. minuty si puk kopl do vlastní branky Kowalczyk a gól byl přispán Matěji Novákovi, který na třebíčském ledě hokejově vyrůstal, a ještě v loňské sezóně působil. Vyrovnat se Horácké Slavii podařilo po devíti minutách Nedvídkem, ale jen o 25 sekund později byli po laciné brance Hrníčka o gól napřed znovu Jestřábi.

V úvodu druhé části domácí tlačili, pak ale fauloval Šťovíček a hosté se tři sekundy před jeho návratem z trestné prosadili díky Žalčíkovi potřetí. Snížit mohl ve 33. minutě Nedbal, Štůralovi ale pomohla horní tyčka. Dokonce v oslabení pak mohli skórovat Vodný a Bittner, do druhé sirény se ale skóre nezměnilo. „První gól jsme si tam dokopali sami, pak jsme se trochu zvedali, ale když jsme dali gól na 1:1, stejně jako v Sokolově jsme rychle inkasovali. Tohle se nemůže stávat, taková nedisciplinovanost nás pak stojí další průběh utkání,“ našel klíčový okamžik duelu trenér Horácké Slavie Martin Sobotka.

Ve 47. minutě si domácí v další přesilovce vynutili výrazný tlak, s Havránkovou střelou z úhlu si ale akrobaticky poradil Štůrala. Minutu před koncem zápasu si Třebíčští zahráli power-play, ani v ní se ale zdramatizování zápasu nedočkali. „Ve třetí třetině jsme chtěli hrát jednoduše přes střední pásmo, ale místo toho jsme tam kličkovali, nahrávali si a kombinovali. Pak už si ten zápas soupeř pohlídal,“ dodal Sobotka.

Domácímu publiku se Horácká Slavia představí také ve 25. kole první ligy. V něm Třebíčští zítra od půl šesté hostí Litoměřice, které překvapivě okupují čelní příčky prvoligové tabulky.