Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Dvě zatím nejčerstvější zahraniční posily baseballistů Třebíč Nuclears - David Cameron z amerického Michiganu (na snímku vlevo) a Reece Green - by měly být podle trenéra Jana Gregora pro tým přínosem.
(foto: Martin Mutl)

Vítězný víkend baseballistů

16.04.2018

Blansko/Třebíč - Vítězný víkend mají za sebou baseballisté Třebíče Nuclears. V nejvyšší soutěži si připsali dvě výhry nad Olympií Blansko a v extraligové tabulce jim minimálně do dalšího kola patří čtvrtá příčka. Svěřenci trenéra Jana Gregora jsou na tom po čtyřech odehraných zápasech stejně jako ostravští Arrows a pražští Eagles. Lépe jsou na tom jen hráči Draků Brno, kteří na svého přemožitele zatím marně čekají.


Po páteční vysoké výhře 9:3 v Blansku byli diváci zvědaví, jaký výkon předvedou baseballisté Nuclears v sobotní odvetě Na Hvězdě. Publikum se tentokrát sice nedočkalo vysokého počtu doběhů, zato mohlo vidět napínavou podívanou, při které o vítězi nebylo rozhodnuto do poslední chvíle. Prvních pět směn šlo především o Japonsko – americký souboj. Tedy alespoň na ose nadhazovač – zadák proti sobě na dálku bojovala japonská dvojice Yasuda, Ue ve službách Blanska a Američani Viera s Cameronem v dresu Nuclears. V první směně měli navrch hráči Olympie, kteří po krátkém zaváhání Viery na kopci dokázali obsadit všechny mety. Víc ale třebíčský nadhazovač soupeři nedovolil a ve spolupráci se svým krajanem na catcherovi ukončil inning dvěma strike-outy.

Vše podstatné ohledně skóre se odehrálo v polovině utkání. V dohrávce čtvrté směny nejdříve získal Daniel Cameron metu zdarma a po vyhlášeném balku se posunul na druhou metu. Z té jej poslal trenér Gregor po hitu Ivana Hamži až na domácí, kde po těsném souboji s japonským zadákem vyhlásil rozhodčí Camerona safe a Třebíč si připsala důležitý bod. O druhý a závěrečný doběh se o směnu později postaral agresivním během mladíček Mirek Křivánek, když po divokém nadhozu Yasudy ukradl Uemu domácí metu. Po změně nadhozu na obou stranách Blansko na Třebíč tlačilo, a ještě dvakrát dokázalo naplnit všechny mety. Nadhazovač Hlouch ale ve spolupráci s obranou Nuclears už hráče Olympie skórovat nenechal a tým z Vysočiny si tak mohl připsat už třetí výhru v novém ročníku Extraligy.

Páteční duel v Blansku byl od začátku vyrovnaný, pak se ale prosadili třebíčští hráči. „Bylo to klasické utkání s Blanskem, které se znovu lámalo po páté směně. Věděli jsme, že musíme tlačit na pálce a pálit do země, což se nám několikrát povedlo a v osmé směně jsme vedli už 9:0. V závěru sice domácí snížili, ale na naší výhře to nic nezměnilo,“ řekl k prvnímu duelu Jan Gregor, který na nadhazovací kopec od začátku poslal novice v týmu Reece Greena. „Reece házel dominantně a svižně, a i když přiletěl teprve v týdnu z Austrálie a byl na něm znát jet lag, věřím, že pro náš tým bude přínosem. Na pálce se pak v pátek dařilo Kamilu Pejchalovi a a dalšímu nováčkovi Danielu Cameronovi z amerického Michiganu,“ doplnil Gregor. Právě Cameron na poslední chvíli v týmu nahradil plánovanou americkou posilu Joshe Falca, který si zlomil ruku. „Daniel Cameron je sice drobné postavy, ale je to silový pálkař, což potvrdil hned v prvních zápasech. V tom druhém hrál na pozici catchera a dokázal, že pro tým bude obrovským přínosem,“ dostal se k sobotní odvetě Jan Gregor.

Jeho pálkařům dělal v sobotním domácím duelu starosti především japonský nadhazovač v dresu Blanska. „Do páté směny se nám proti němu nedařilo, navíc jsme několikrát pálili přímo do hráčů soupeře, což nám také psychicky nepomohlo. Pak se ale podařilo na hit Ivana Hamži získat první bod, a to nám pomohlo,“ řekl k odvetnému duelu Na Hvězdě kouč. Na nadhazovacím kopci se představil Alex Viera a zápas dohazoval Lukáš Hlouch. „Alex se sice v prvních směnách hledal, ale pak se mu začalo dařit.“ To, že bude Viera první nadhazovač, ale Gregor odmítá. „Letos to tak mít nebudeme a hráči na nadhozu se budou pravidelně rotovat a s předstihem budou vědět, kdo který zápas bude startovat a který dohazovat. Kromě zahraničních hráčů máme k dispozici i Lukáše Hloucha, který má obrovský potenciál,“ říká Jan Gregor.

Ten si nad povedeným začátkem sezóny může jen spokojeně mnout ruce. Zatímco nyní mají Nuclears po čtyřech zápasech tři výhry, loni se totiž na první výhru čekalo až do pátého kola. „Letos máme lepší rozlosování a s týmy, se kterými jsme schopní se měřit, máme hned na začátek. V květnu pak budeme hrát se silnějšími celky, což už můžeme být rozehraní. Jinak je také naladěný tým, což snad potvrdíme i v sobotních zápasech s Technikou,“ zmínil Jan Gregor sobotní dvojutkání s brněnským týmem který je zatím bez výhry poslední. První zápas začíná Na Hvězdě už ve 13.00 hodin, odveta je pak na programu od 16.00 hodin.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk