Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Vizualizace parkovacího domu je hotová

16.01.2020

TŘEBÍČ (mach) - Smělé plány prvního vícepodlažního parkovacího domu ve městě dostávají už reálné obrysy. Moderní způsob parkování uleví především návštěvníkům třebíčské nemocnice, která se dlouhodobě potýká s nedostatkem míst. Parkovací dům bude pověstnou třešinkou na dortu modernizace celého areálu.


O možnosti vybudování vícepodlažního parkovacího domu se začalo hovořit v loňském roce. Tehdy město za tímto účelem odkoupilo tamní prodejnu potravin, těsně sousedící se stávajícím parkovištěm v areálu nemocnice. Právě tam bude v budoucnu parkovací dům stát. „Bude to třípodlažní nadzemní stavba i s parkovacími plochami na střeše objektu. Postavena bude u vstupu do areálu a není vyloučeno, že zde bude vytvořen i nový komerční prostor,“ nastínil Martin Kukla, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku.

Počítá se celkově s 218 místy, čímž dojde k výraznému navýšení dosavadní kapacity. Samozřejmostí jsou vyhrazená místa pro handicapované a pro rodiče s kočárky. „Dojde k výraznému navýšení počtu parkovacích míst, odlehčí se provozu v areálu nemocnice a živelnému parkování na neoznačených místech,“ míní náměstek Kukla.

Objekt vytvoří přirozenou bariéru od hlavní silnice a přirozeně uzavře areál na jeho jižním okraji. Do jisté míry bude plnit odhlučňovací funkci. Výška pavilonu nebude převyšovat úroveň sousedního pavilonu pro matku a dítě. Nároží objektu budou zaoblena, aby bylo umožněno vytvořit přirozené nástupní plochy. Předpokládaná cena je 160 miliónů korun. Zatím je hotová vizualizace, jejímž autorem je Ateliér PENTA z Jihlavy. Termín stavby zatím nebyl určen. Kraj čeká ještě řada jednání nejen s městem, zpracování studie a projektové dokumentace. Samotná stavba parkovacího domu by mohla odstartovat v roce 2021.

Autor: Martina Chromá
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk