Vladislav po roce zpátky do okresu

22.06.2010

I. B třída, skupina B

Dohrávka 14. kola: Jakubov - Čáslavice-Sádek 0:0. Hrál se fotbal dobré úrovně, šance se střídaly na obou stranách. Hosté působili fotbalovějším dojmem, domácí však vynikající bojovností tento dojem dokázali smazat. Ani jedné straně se nepodařilo proměnit nabídnuté šance, proto se soupeři rozešli spravedlivou dělbou bodů. Rozhodčí Nenadál. ŽK: 1:1. Diváků 200.

Mohelno ? Luka 1:0 (0:0). Branka: 75. Horký. Utkání začalo náporem hostů, ale postupně se hra vyrovnala. Hru obou soupeřů provázela řada nepřesností, ze kterých pramenily šance. Ty však dlouho zůstaly nevyužity. I ve druhém poločase byli lepší hosté, ale nabídnuté šance nedokázali proměnit. Rozhonutí přišlo čtvrt hodiny před koncem, kdy se z trestného kopu přesně trefil Horký. V závěru se Luka snažila vyrovnat, ale domácí si už tříbodové vítězství pohlídali. Díky němu se tak v I. B třídě zachránili. Rozhodčí Vidlák. ŽK: 2:3. Diváků 100.

Rozsochy ? Vladislav 3:1 (1:0). Branky: 25. Kalvoda (P), 59. Vališ, 84. Kučera ? 64. Venhoda (P). Vladislav klíčový duel v Rozsochách nezvládla a společně s Telčí se s nejnižší krajskou soutěží loučí. V duelu byli domácí od začátku lepší a svoji převahu dokázali vyjádřit i brankově. Nebýt brankáře Vyletěla, mohli si odvézt výrazně vyšší brankový příděl. Rozhodčí Beneš. ŽK: 3:3. diváků 300.

Vrchovina B ? Studenec 0:2 (0:1). Branky: 18. K. Mrňa, 65. Holoubek. Studenec potřeboval k jistotě záchrany I. B třídy naplno bodovat. K záchraně ho nasměroval v 18. minutě Karel Mrňa, který nekompromisně potrestal chybu domácí obrany. Ve zbytku utkání se domácí tlačili za vyrovnáním, ale v 65. minutě z trestného kopu pojistil náskok Studence Holoubek. Rozhodčí Hitzger. ŽK: 6:2. Diváků 80.

Borovina ? Herálec 3:2 (0:2). Branky: 61. Kohlstrom, 63. Brzezina, 79. Brzezina - 30. Ptáček, 31. Okurka. Už ve druhé minutě musel Smetana boxovat tvrdou střelu Okurky. Za chvíli poslal Prokeš míč z trestného kopu jen těsně nad. Domácí mohli jít do vedení ve 12. minutě, ale Brzezina orazítkoval jen spojnici tyčí soupeřovy branky. Za dvě minuty ukázal Smetana, jaký má postřeh po střele Ptáčka a ve stejné minutě vytahoval míč na roh po teči Uchytila. Ve 28. minutě se po akci Doláka s Brzezinou ocitl ve střelecké pozici Štěpnička, ale střela mu vůbec nesedla. Hosté šli do vedení ve 30. minutě zásluhou Ptáčka a o minutu později už to bylo po Okurkově brance 0:2. Ve 33. minutě napálil míč ze 30 metrů Hricák, ale trefil jen do tyče. Ve druhém poločase domácí zpřesnili hru a začalo se jim dařit i v koncovce. Štěpničkova střela sice jen těsně minula branku a Brzezinovu střelu stačil Opustil zblokovat, ale v 61. minutě už se Kohlstrom po rohu prosadil a snížil. Za dvě minuty prostřelil klubko hráčů Brezina a bylo srovnáno. V 79. minutě se podruhé zapsal do střelecké listiny nejlepší hráč utkání Brzezina a získal pro svůj tým vedení. Hosté měli možnost v 85. minutě vyrovnat, ale Smetana byl proti a s opakovanou střelou si dokázal poradit. Rozhodčí Bína. ŽK: 4:4. Diváků 50.

Autor: Martin Mutl