Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Vodní záchranná služba nespí ani v zimě

14.02.2013

Třebíč - O záchraně z ledové vody jsme v našem listě psali již několikrát. Jednalo se však o takzvanou samozáchranu, kdy je člověk schopen si pomoci sám. Propagátory tohoto umění jsou třebíčští otužilci, především pak Zdeněk Mikoláš, který tuto dovednost odkoukal ve Finsku. Ne každý má však při prolomení ledu v rukou dva ocelové hroty a to se pak pomoc z venčí zatraceně hodí.


Jako na zavolanou tedy přichází třebíčští vodní záchranáři, kteří zájemcům ukáží, jak se taková záchrana provádí. Když se pod kamarádem prolomí led, není většinou možné čekat na příjezd specialistů. Lidské tělo přichází v ledové vodě poměrně rychle o sílu a mizí pod hladinou a pod ledem. Jak se ale zachovat, aby z jednoho tonoucího nebyli dva či dokonce více utonulých?

Právě na tuto zásadní otázku by měla předváděcí akce Vodní záchranné služby Třebíč odpovědět. „Formou praktických ukázek vás naučíme jak zachránit život sobě nebo jak pomoci někomu jinému. Těšíme se na vás tuto neděli 17. února ve 14 hodin na břehu rybníka Kuchyňky.“ Tak zní pozvání od Karla Šalbaby a ostatních záchranářů.

Autor: Jan Uher
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk