Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Vojtěch Fiala přivezl medaile z mistrovství Evropy

04.05.2010

Třebíč - V italské Baletě proběhlo Mistrovství Evropy v taekwon-do ITF. Česká státní reprezentace na tuto vrcholnou akci vyslala silnou sestavu závodníků, mezi kterými byl i člen třebíčského oddílu Koguryo Vojtěch Fiala. Česká republika nakonec obsadila výborné třetí místo. V pořadí před námi se umístily pouze Rusko a Ukrajina. Vojtěch Fiala byl trenéry nominován do kategorie sportovní boj nad 75 kg a zároveň se stal členem týmu, který závodil ve sportovním boji. Fiala zúročil dlouhodobou přípravu jak v třebíčském oddílu, tak pod vedením trenérů státní reprezentace. V individuálním sportovním boji předvedl Fiala výborný výkon. Poté, co porazil KO závodníka z Ukrajiny, se mu otevřela cesta do semifinále. Po vyrovnaném boji s reprezentantem z Ruska nastalo prodloužení, kde Fiala nakonec prohrál na body. Ve sportovním boji týmů se náš celek nejprve vítězně utkal s týmem ze Skotska, následně ale proti Čechům nastoupili Rusové, kteří je těsně porazili 2:3 na vyhrané zápasy. Z mistrovství Evropy si tedy Vojta Fiala do Třebíče přivezl dvě bronzové medaile.


Ve slovenské Nitře se pak konaly závody Nitra cup v korejském bojovém umění taekwon-do. Mezi 170 účastníků ze šesti evropských států (Slovensko, Slovinsko, Rakousko, Maďarsko, Polsko a Česká republika) přijela i třebíčská výprava ve složení Michal Kobylarz, Pavel Zejda, Vojtěch Fiala, Jiří Matoušek, Tomáš Doležal a Josef Kobiela. V úvodní disciplíně čtvrtého ročníku Nitra cupu, a sice technických sestavách, se na medailové pozice dokázal dostat pouze Pavel Zejda a získal pro Třebíč bronzovou medaili v kategorii černých pásků. Velmi milé překvapení čekalo na třebíčský tým ve složení Kobylarz, Zejda, Fiala, Matoušek a Doležal, když dokázali vybojovat zlaté medaile v týmových technických sestavách. Asi ve čtyři hodiny odpoledne se začal vzduch v hale chvět napětím a závodníci se začali oblékat do chráničů, na řadě byl sportovní boj, tradičně jedna z nejsilnějších disciplín třebíčského oddílu Koguryo. To potvrdili junioři, kteří obsadili ve váhové kategorii nad 69 kg první dvě příčky.

Vojtěch Fiala vybojoval zlatou a Josef Kobiela stříbrnou medaili. Senioři se dostali na sportovní tatami až kolem osmé večer, ale zato ve skvělé formě. Jiří Matoušek obsadil druhé místo ve váhové kategorii do 71 kg, když ve finále podlehl polskému závodníkovi. Kategorie do 78 kg byla naprosto v režii závodníků z Třebíče, když třetí místo získal Tomáš Doležal, druhou příčku obsadil Pavel Zejda a zlatou medaili si odnesl Michal Kobylarz. Michal potvrdil svou skvělou formu v kategorii nad 78kg, kde vybojoval také zlatou medaili a stal se nejúspěšnějším seniorem závodů. Poslední disciplínou bylo silové přerážení, kde si nejlépe vedl Vojta Fiala a získal zlatou medaili mezi juniory. Pavel Zejda získal stříbro mezi seniory. Sečteno a podtrženo Třebíč získala 5 zlatých, 4 stříbrné a 2 bronzové medaile. Zvláštní poděkování patří Pavlu Maškovi, který doprovázel výpravu jako rozhodčí, a Jaroslavu Maškovi, který jako kouč dokázal dostat ze závodníků maximum. Všem medailistům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Autor: (paz)
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk