Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Vozovka připomíná tankodrom. Kdo uhradí škodu?

11.01.2019

TŘEBÍČSKO (mach) - Předpovědi počasí střídavě hlásí mráz, sníh, oblevy i teploty vysoko nad bodem mrazu. Naprosto ideální podmínky ke vzniku výmolů. Právě letošní zimu mají správci vozovek určitě víc práce s látáním děr, než samotnou zimní údržbou. Sotva jeden výmol zapraví, hned v sousedství se tvoří další. Proč výmoly vznikají a kdo vám uhradí škodu vzniklou na vozidle?


Za výtluky obecně může hlavně způsob stavby komunikací a jejich podloží. V minulosti se šetřilo na technologii a silnice nebyly stavěny na současnou zátěž. Vinu na současném stavu mají i přetížené kamiony. Když vám asfaltový ementál poničí auto, můžete dostat náhradu škody. Nejjistějším řešením je pojistka. Povinné ručení ale váš problém neřeší. Poškození vozidel výtluky může majitel vozu uplatnit buď ze svého havarijního pojištění, nebo z pojištění odpovědnosti správce komunikace. Druhá varianta je ale o dost pracnější a s velmi nejistým výsledkem.

Počet nahlášených pojistných událostí stoupá. Nejčastějšími újmami bývají poškozené podvozky, disky a pneumatiky, tlumiče, výjimkou nejsou ani rozsáhlejší poškození například při nárazu do motoru. Nezřídka může střet s výtlukem skončit i vážnou dopravní nehodou. Na rozbitých silnicích nejvíc trpí čepy, tlumiče a nápravy. Preventivně se doporučuje po zimě si nechat při výměně pneumatik zkontrolovat geometrii kol.

„Škody, způsobené špatným stavem vozovek, jsou v drtivé většině případů řešeny z havarijního pojištění. Povinné ručení motoristům v tomto případě bohužel nepomůže, neboť kryje pouze škody způsobené třetí osobě a ne škody vzniklé na vlastním vozidle. Náhradu vzniklé škody tak může majitel vozidla nárokovat na pojišťovně pouze tehdy, máte-li sjednáno havarijní pojištění,“ informovala Ivana Buriánková, tisková mluvčí jedné z největších pojišťoven na českém trhu. Ale ani tady nemáte vyhráno. Záleží totiž na technickém stavu vašeho vozidla a správném posouzení likvidátora pojistné události.

Výše vzniklé škody se v těchto případech pohybují v řádech tisíců korun či několika málo desítek tisíc korun, výjimkou však nejsou ani škody podstatně větší. Záleží zejména na tom, co konkrétně bylo na vozidle poškozeno. K nejčastěji zdevastovaným částem patří podvozkové díly automobilů, včetně tlumičů nebo závěsů kol. Hojně se vyskytují poškozená litá kola. „Motoristům doporučujeme k podobným případům přivolat policii. Pokud policii motorista nepřivolá, doporučujeme alespoň co nejlépe zdokumentovat celou událost - tedy popsat místo, kde ke škodě došlo, napsat, kdy k ní došlo, ideální je přesné datum a čas, popsat celou situaci – například zda byl úsek silnice označen či nikoli podobně. Ideální je foto či videodokumentace či svědecké výpovědi,“ vyjmenovává Buriánková.

Pokud havarijní pojištění motorista sjednáno nemá, nezbývá mu nic jiného, než se pokusit vymáhat náhradu škody na příslušném správci komunikace. Je však zapotřebí říci, že jde o velmi náročný a zdlouhavý proces, navíc často s nejistým výsledkem. V prvé řadě musí motorista zjistit, kdo je správcem komunikace. Jemu poté zašle všechny potřebné podklady - fakturu za opravu, policejní záznam o nehodě a další. Pokud má správce komunikace uzavřené odpovědnostní pojištění, jedná se o pojistnou událost nikoliv motoristy, ale správce komunikace. Každý případ se posuzuje individuálně a dle konkrétních okolností vzniku škody. K proplacení škody může v takovém případě dojít pouze tehdy, zanedbal-li správce komunikace své povinnosti, kdy například výmol či nerovnosti vozovky předepsaným způsobem ne- označil. V případě, že k události došlo na označeném místě, máte prostě smůlu. Jediná rada na závěr je tedy sundat nohu z plynu a počínat si za volantem co možná nejobezřetněji.

Text a foto HoN:

Martina Chromá

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk