Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Výběr daní předčil očekávání, bude se investovat

17.07.2014

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE - „Bilance našich příjmů je lepší než jsme očekávali, může za to lepší výběr daní,“ prozradil místostarosta Moravských Budějovic Jan Kocáb. Rozpočet města by se tak měl rozrůst zhruba o tři miliony korun. Ty chce radnice investovat.


„Na radě jsme se dohodli, že peníze dáme do našich čtyř integrovaných obcí. Do každé půl milionu korun,“ poznamenal Kocáb. Integrovanými obcemi Moravských Budějovic jsou Jackov, Vranín, Vesce a Lažínky.

Jan Kocáb si pozval předsedy jednotlivých osadních výborů, aby s nimi probral, kam peníze konkrétně zainvestovat. „Dal jsem jim nějakou lhůtu, aby mohli přijít s návrhy,“ konstatoval místostarosta s tím, že peníze musí být proinvestovány ještě letos a návrh rady bude zastupitelstvo schvalovat až na zářijovém zasedání.

Co konkrétně se za uvedené dva miliony korun udělá, se tedy zatím neví. „Co vím, tak ve Vraníně mají už docela jasno, chtějí pokračovat v chodníkách. Podobně jsou na tom i v Jackově, kde se asi půjde do rozšíření kanalizace,“ nastínil Jan Kocáb.

Integrované obce Moravských Budějovic dostávají z městského rozpočtu ročně čtvrt milionu korun. Z toho dvě stě tisíc korun je na investice a padesát tisíc korun na provoz. „Samozřejmě, že pokud město sežene nějaké dotační peníze, objem vložených finančních prostředků do integrovaných obcí se zvyšuje,“ dodal Kocáb.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk