Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Výběr střední školy vám usnadní výstava, která probíhá v Alternátoru

14.12.2017

TŘEBÍČ (evu) - V Alternátoru připravili společně s Krajem Vysočina výstavu, kde se prezentuje deset středních škol, zřizovaných krajem. Rodiče a jejich děti z osmých či devátých tříd se mohou seznámit s obory, které tyto školy nabízejí. Jestliže nevíte, jakým směrem se vaše děti mají vydat, tak tato prezentace škol vám může ulehčit budoucí výběr školy.


Výstavu za přítomnosti ředitelů škol a také představitelů Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina zahájila radní Kraje Vysočina Jana Fialová, která má v kompetenci školství, a předseda krajské hospodářské komory Richard Horký.

„Kraj i ředitelé škol určitě jdou vzdělávání naproti. Je to nutné hlavně v této době, kdy zaměstnavatelům po celé republice chybí 250 tisíc pracovníků. A to jde v ruku v ruce s nedostatkem učňů a studentů na středních školách. S paní radní jsme diskutovali o tom, že zkusíme prověřit, jaké jsou možnosti dostat sem na celé studium děti ze Zakarpatí třeba do oborů zednických, kuchařských, tesařských a dalších. Jedna cesta tedy je přijmout k nám dospělé občany Ukrajiny na pracovní víza, druhá pak nechat zde studovat jejich děti,“ prohlásil Richard Horký. Se Zakarpatskou Ukrajinou, tedy někdejší československou Podkarpatskou Rusí, má Kraj Vysočina velmi úzké vztahy.

V Ekotechnickém centru Alternátor v Třebíči prezentují školy své obory pro širokou veřejnost od 12. prosince. Tato výstava potrvá do konce ledna 2018. Přístup k ní je volný a je umožněn v rámci obvyklých prohlídkových tras Alternátoru.

Vedení kraje se s různými projekty snaží děti vést třeba k technickému vzdělávání. Ukázky různých studijních a učebních oborů mají děti informovat a pomoci jim při tomto důležitém životním rozhodnutí.

Foto HoN: Eva Uvírová

Autor: evu
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk