Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Vyberte Počin roku 2017 v krajských anketách

07.03.2018

VYSOČINA (red) - Od 1. do 31. března 2018 je opět po roce možné se zapojit do veřejného hlasování ve dvou tradičních krajských anketách. Svého favorita můžete podpořit ve 14. ročníku Zlaté jeřabiny - ceny Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2017. O vaše hlasy budou bojovat i přihlášené Skutky roku 2017.


Anketa Zlatá jeřabina je tradičně rozdělena do dvou kategorií: Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví. Podle Jany Fischerové, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu stála odborná pracovní skupina před těžkým úkolem vybrat z přihlášených nominací pouze 30 aktivit do každé z kategorií: „Je příjemné vidět, že Vysočina stále fandí kultuře a můj obdiv patří také všem, kteří se zasazují o záchranu památek v našem kraji.“ Seznam aktivit bude uveřejněn na internetových stránkách kraje a hlasovací lístky naleznete také v březnovém čísle novin Kraj Vysočina. První tři počiny z každé kategorie s nejvyšším počtem hlasů budou ohodnoceny Cenou Kraje Vysočina, spojenou s finančním darem.

Po celý březen je možné hlasovat i pro Skutek roku 2017. Cena Skutek roku je výrazem poděkování a ocenění aktivit všech, kteří v roce 2017 vykonali pro kraj něco mimořádného nad rámec svých povinností, a to často bez ohledu na svůj osobní prospěch. „Právě občanská angažovanost, dobrovolnictví a ochota věnovat svůj volný čas ve prospěch druhých je významným prvkem kulturní společnosti a posiluje její sociální soudržnost,“ říká radní Kraje Vysočina Martin Hyský. Hlasovat pro počiny fyzických osob může pouze občan Kraje Vysočina, a to jen jednou v každé z uvedených oblastí. Projekty právnických osob bude hodnotit odborná porota.

Hlasovat v obou anketách je možné prostřednictvím elektronického formuláře na www.kr-vysocina.cz/pocinroku

nebo v anketě Zlatá jeřabina i prostřednictvím originálního hlasovacího lístku z březnových novin Kraj Vysočina.

Slavnostní vyhlášení obou anket se uskuteční v červnu 2018 na Zámku v Kamenici nad Lipou.

V anketě Zlatá jeřabina můžete z Třebíčska hlasovat pro: Kulturní skutek – Muzeum Air Marshala RAF Karla Janouška Police, Oživené židovské město Třebíč, Pamětní síň Antonína Kaliny Třebíč, Z garáže ke hvězdám Třebíč. Péče o kulturní dědictví: Jemnice – celková obnova kostela sv. Víta, Krahulov – celková obnova střešního pláště kostela sv. Petra v okovech, Rokytnice nad Rokytnou – obnova schodiště u kostela včetně rekonstrukce soch světců, Vícenice u Náměště nad Oslavou – obnova kapličky P. Marie Lurdské.

V anketě Skutek roku můžete z Třebíčska hlasovat pro Davicup 2017 či pro Dny medu v Cidlině.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk