Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Vybraný trezor ležel v přehradě

10.09.2012

Kramolín - Každý rok zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany nasbírají na dvaceti kilometrech podél břehu řeky Jihlavy asi padesát velkých pytlů odpadu a harampádí, včetně zrezlého železa nebo rozlámané laminátové lodi. „Dřina mi nevadila, alespoň jsem si pročistil hlavu.


Navíc jsem věděl, do čeho jdu, dobrovolnického dne jsem se zúčastnil již potřetí,“ říká technolog reaktorové fyziky Martin Fiala.

Věci vytažené z řeky jsou někdy opravdu zajímavé. Letošní rok nebyl výjimkou. „Policisté z Obvodního oddělení Náměšť nad Oslavou pátrají po majiteli příručního trezoru. V dopoledních hodinách dne 6. září nalezli vyhozený trezor pracovníci, kteří prováděli sběr odpadu na březích Dalešické přehrady, v rámci akce Dobrovolnictví organizované firmou ČEZ,“ uvedla tisková mluvčí Policie České republiky v Třebíči Marcela Lavická.

Jedná se o plechový trezor s elektronickým číselníkem vysoký 30 centimetrů, široký 41,5 centimetru a hluboký 28,5 centimetru. Ve stěně je vyříznut otvor. Elektronický číselník je mechanicky poškozen. Podle policie s největší pravděpodobností nalezený trezor pochází z trestné činnosti.

„Případný majitel plechového trezoru s elektronickým číselníkem se může přihlásit na nejbližší oddělení policie nebo přímo na linku 158,“ doplnila tisková mluvčí.

Autor: (pch)
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk