Chyba třebíčského brankáře Matiáška v 71. minutě nabídla vedoucí gól vyškovskému Přichystalovi.
(foto: Martin Mutl)

Vyškov byl lepší a díky dvěma gólům zaslouženě vyhrál

17.08.2015

Třebíč - Ani bod nezískal Horácký fotbalový klub Třebíč ve druhém kole Moravskoslezské fotbalové ligy. Nad jejich síly byl tým Vyškova, který přijel i s velkou letní posilou, exligovým obráncem Brna a Slovácka Janem Trousilem.

Hosté z Vyškova se představili v Třebíči jako lepší tým, který měl od začátku utkání více ze hry. Šance, které měli v prvním poločase Urbančok a Přichystal, zůstaly ale nevyužity. Ve druhém poločase hosté nastřelili v 54. a 59. min. tyč domácí branky, mezitím v 57. minutě Matiášek vychytal Stříže, který šel sám na třebíčskou branku. Domácí si vytvořili brankovou příležitost až v 65. minutě, kdy Kelblerovu hlavičku konečky prstů Klimeš vyrazil na roh. Hosté se ujali vedení v 73. minutě, kdy Matiášek chyboval, střelu Stříže jen vyrazil před Přichystala a ten pohodlně skóroval. Hned z protiútoku na druhé straně domácí byli blízko vyrovnání, ale Kelblerovu tečovanou střelu na přední tyči s námahou vyrazil Klimeš. V 77. minutě Studeného křížný centr z pravé strany propadl až k Urbančokovi, který se prosadil ve velkém vápně domácích a stanovil na konečných 0:2.

Asistent třebíčského trenéra Zelníčka Miloš Loucký po utkání sportovně uznal, že Vyškov byl v Třebíči lepším týmem. „Mladí hráči Vyškova byli rychlejší a zaslouženě vyhráli. Už v prvním poločase měli šance, ale rozhodli ve druhé půli, kdy jsme dostali smolný první gól, kdy brankář Matiášek vyrazil míč před Přichystala a ten pohodlně otevřel skóre.“ Nikoho ze svých svěřenců tentokrát nade všechny vyzdvihovat nechtěl. „Dneska to bylo kolektivní dílo, nikoho bych nejmenoval,“ uzavřel stručné hodnocení Loucký.

Autor: Martin Mutl