Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Výtah je devizou pro celý dům

28.04.2011

Rokytnice nad Rokytnou - Tato obec má sice velkou víceúčelovou budovu přímo v centru, ale obvodní lékař je v prvním patře a obecní úřad v patře druhém. Dostat se tam znamená zdolat nemálo schodů a to je zvláště pro starší občany problém. V polovině letošního roku by se však mělo všechno změnit. Obec totiž staví v budově nový výtah.


„Máme na to evropské peníze, které se nám podařilo získat přes MAS Podhorácko,“ uvedl starosta Rokytnice nad Rokytnou Josef Herbrych. Stavba má přijít na jeden milion a dvě stě tisíc korun. Dotace představuje částku 840 tisíc korun. Už proběhlo výběrové řízení, ze kterého vítězně vyšla brněnská firma Uchytil.

Podle Josefa Herbrycha by celá akce měla být hotova během prázdnin. „Původní termín byl konec června, ale výběrovým řízením se to o měsíc posunulo. Takže to bude hotovo do konce července, nejpozději však do konce prázdnin. Záleží na tom, jak rychle bude vyrobena technologie,“ vysvětlil rokytnický starosta.

Výtah v této budově je prostě nutností. „Ono se to nezdá, ale je spousta lidí, kterým schody dělají problémy,“ říká starosta. Vedení obce ovšem hledí do budoucna. „Nikdo netvrdí, že tady navěky bude úřad. Pořád koketujeme s tím, jestli neřešit bydlení pro seniory. Tady by se to vcelku nabízelo s ohledem na to, že v domě je lékař,“ nastínil starosta. V přízemí této budovy je dnes pošta. „Nikdo neví, jak dlouho tu poštu tady udržíme,“ říká Herbrych. Je tedy možné, že obecní úřad jednou bude dole. „Nahoře pak vzniknou prostory, které nyní sice využíváme, ve kterých by mohlo být několik pokojů pro seniory. A tím by výtah nabyl ještě na větší důležitosti. V každém případě je takový výtah devizou pro celou budovu,“ poznamenal starosta.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk