Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Výtah na nádraží nejezdí

24.04.2017

TŘEBÍČ (pch) - „Výťah opäť nechodí…,“ zpívala v osmdesátých letech slovenská kapela Banket. Výtah v podchodu na vlakovém nádraží nechodí už několik týdnů. Vlastně nechodil nikdy. A zatím nevypadá, že by měl.


„Moc o tom nevím,“ řekl nám vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Třebíči Aleš Kratina. „Podle mých informací firmě chybí bezpečnostní protokol,“ dodal s tím, že by výtah měl začít fungovat do 29. dubna.

„Zhotovitel stavby řeší technické problémy se zprovozněním výtahu. Bude se snažit tyto problémy odstranit tak, aby byl výtah zprovozněn do 29. dubna,“ potvrdil tiskový mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš. Podle našich informací čekají dodavatelskou firmu sankce. „Sankce ze strany Správy železniční dopravní cesty přijdou určitě, jelikož zhotovitel stavby už nestihl původní termín odevzdání díla. Bude se jednat o sankce finanční, které vycházejí ze smlouvy o dílo,“ dodal Marek Illiaš.

Nový podchod ovšem imobilním cestujícím nastavuje další problémy. Co se stane v případě, že výtah nebude fungovat? Žádný alternativní přechod tu není. Pokračování na str. 2

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk