Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Výtahy na vlakovém nádraží nejezdí. Teče do nich voda

05.06.2017

TŘEBÍČ (pch) - Výtah v podchodu na vlakovém nádraží ani na začátku června nejezdí. Nástupiště tak stále není bezbariérové. Podle našich informací je problémem voda, která zatéká do strojovny výtahu, jež je umístěna ve spodní části.


„Stavba jako taková je v režimu zkušebního provozu, dosud nebyla zkolaudována. Toto je běžný stav, který slouží k odhalení nedostatků. V tomto období je zhotovitel průběžně odstraňuje. Výtahy jsme ovšem od zhotovitele dosud nepřevzali, uvedl tiskový mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš a dodal: „Naopak jsme vůči němu uplatnili sankce za zpoždění, které nám umožnuje smlouva o dílo.“ Na důvody, proč výtah stále není v provozu, odpověděl krátce: „Na to se prosím, ptejte ve společnosti Otis“ (dodavatel výtahu – pozn. aut.).

„Společnost Otis, dodavatel výtahů pro železniční stanici v Třebíči podal nabídku na výtah, jejíž součástí bylo umístění rozvaděčů v podchodu. Toto umístění bylo navrženo z důvodu zkušeností z předchozích realizací na jiných železničních stanicích, kdy vlivem nepříznivého počasí docházelo k poškození rozvaděčů. V souladu s touto nabídkou byla provedena projektová dokumentace, bohužel však nedošlo k jejímu zapracování do realizačního projektu,“ vysvětlila důvody problémů Hana Kostelecká z firmy Otis.

Podle jejích slov byla v průběhu realizace firma nucena se vypořádat se změnou umístění rozvaděčů z podchodu na nástupiště. „Z důvodu jiného umístění bylo zapotřebí dle požadavků revizního technika doinstalovat na rozvaděče příslušné IP krytí. Bohužel dodací lhůty vhodného IP krytí byly v řádu týdnů. Požadované dveře na rozvaděč byly naistalovány 20. května, revize se uskutečnila dne 24. května a 31. května byla na Drážní úřad podána Žádost o ověření odborné způsobilosti. Dle našich informací bychom dne 6. června měli obdržet číslo provozní způsobilosti a následně dojde k řádnému předání výtahu,“ dodala.

Z toho vyplývá, že by do výtahu už zatékat nemělo, a tak by se měl během krátké chvíle snad konečně rozjet.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk