Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Vzal si šálu a přepadl Jednotu

27.06.2011

Třebíč - První letní den (21. června) navečer vstoupil do prodejny potravin na Okružní ulici mladý muž.


Tvář měl zahalenou šálou a hned zamířil k pokladně. „Pod pohrůžkou použití krátké střelné zbraně se dožadoval po prodavači vydání finanční hotovosti,“ uvedla tisková mluvčí Policie České republiky v Třebíči Marcela Lavická.

Prodavač vyndal peníze z kasy a předal je lupiči. Ten pak utekl směrem ke Starči. „Policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování v Třebíči muže v součinnosti se zásahovou jednotkou druhý den v odpoledních hodinách zadrželi,“ prozradila Marcela Lavicá. Stalo se tak v jedné z řadových garáží v Borovině. „Místo jeho úkrytu si kriminalisté předem vytipovali,“ doplnila tisková mluvčí.

Dvacetiletý muž z Třebíče toho má na svědomí mnohem víc. „Ve dvou případech se vloupal do kadeřnictví v Koželužské ulici a v dalších dvou do prodejny zahrádkářských potřeb ve Švabinského ulici. V ulici Spojenců vnikl do restaurace. Ve všech pěti případech se dopustil přečinu krádeže,“ vyjmenovala Marcela Lavická.

Policisté doručili na Státní zastupitelství v Třebíči podnět k vydání návrhu ke vzetí do vazby. „Muž se již v minulosti dopouštěl majetkové trestné činnosti, za kterou byl odsouzen s podmínečným propuštěním,“ uvedla Lavická. Tentokrát mu ovšem hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Celkově je škoda, kterou svým jednáním způsobil, odhadnuta na téměř sedmnáct tisíc korun.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk