Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Yetti rock vypouští Černýho anděla

26.10.2011

Rokytnice nad Rokytnou - Skupina Yetti rock pochází z bohaté rokytnické muzikantské líhně. Vznikla už v roce 1992 a její život se pohybuje doslova na sinusoidě. Kluci několikrát skončili a několikrát se zase sešli. V pátek 28. října pokřtí v Rokytnici své CD Černej anděl.


Skupinu Yetti rock dnes tvoří kytarista Milan Hlouch, bubeník Ivoš Běhal, baskytarista František Svoboda, klávesista Vít Košíček a zpěvák Martin Špaček. Jde už o starší vyřáděné muzikanty, což je vidět i na jejich muzice. I ta se uklidnila a získala řád. Kapela se drží svých kořenů, které směřují až ke klasickému big beatu sedmdesátých a osmdesátých let a Yetti rock se nebojí pustit se i na tenký led blues.

Nové CD Černej anděl obsahuje sedm povedených písniček (včetně jedné coververze). Jde samozřejmě o vlastní tvorbu. Písničky nejsou až tak zcela nové (CD vznikalo více než dva roky), a tak je fanoušci kapely dobře znají. Album zaujme nejen po hudební stránce, ale také po stránce textové. Skladby Moudrá žena a Spadl bagr jsou z dílny svérázného muzikanta, básníka a multiinstrumentalisty Standy Hyeny Cahy a dávají nám poznat životní filozofii, které je třeba se na jedné straně trochu bát a na druhé straně závidět. Skladba Muzeum je již zmiňovanou coververzí z pravěkých let kapely. Objevila se na prvním demáči Yetti rocku, objevila se i koncem devadesátých let na albu kapely Archa a teď přichází znovu a v novém, povedeném kabátě. Skladba Hledání je zajímavým bluesovým pokusem. Zbytek alba ? Roky nám nestojí, Černej anděl, Žijem chvíli jsou klasické bigbeatovky, které zaujmou především zpěvnými a myšlenkově hlubokými texty.

Černej anděl sice nebude mít zásadní vliv na domácí hudební scénu, ale je to povedené album, které nenudí a dobře se poslouchá.

Křest proběhne v rokytnické sokolovně zítra večer. Vedle Yetti rocku se můžete těšit i na skupiny Soul Kitchen a Brizzolit.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk