Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Za zády Františka Palackého tekla krev

21.07.2016

TŘEBÍČ (pch) - Právě před týdnem jsme vám na tomto místě přinesli informace o neutěšené situaci v parku na Masarykově náměstí v Třebíči. Po celý den park okupují podivná alkoholem ovlivněná individua. Městská policie přes všechnu snahu nemá nástroje, jak odtud tuto skupinu lidí dostat. Nyní tam došlo i k násilí.


Stalo se tak v pondělí 18. července kolem jedné hodiny odpoledne. Na místě zasahovali jak městští strážníci, tak Policie České republiky. „Po příjezdu policisté zjistili, že se jedná o muže ve věku dvaadvacet a devětapadesát let, oba byli pod vlivem alkoholu. Starší z nich měl zranění, proto přivolali také zdravotnickou záchrannou službu,“ popsala tisková mluvčí policie Jana Kroutilová. Zraněného muže odvezli zdravotníci do nemocnice, po ošetření byl propuštěn.

Co se vlastně v parku stalo? Oba muži se mezi sebou začali hádat, což v tomto parku není zas tak neobvyklé. Potom mladší z mužů po tom starším vystartoval a fyzicky jej napadl.

Při dechové zkoušce staršímu muži policisté naměřili hodnotu 2,96 promile alkoholu. Dvaadvacetiletého muže zajistili a odvezli ho na obvodní oddělení. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,26 promile alkoholu. Policisté napadení dále šetří jako přestupek proti občanskému soužití.

Po poledním vzrušení se život v parku brzy vrátil do starých kolejí. Jak už jsme uvedli v minulém článku, policie nemá mnoho prostředků, jak situaci řešit. Na řadě by tedy mělo být řešení ze strany radnice či přímo státu.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk