Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Ženskou dvojkou Horáckého tenisového klubu Třebíč bude Monika Svobodová.
(foto: Martin Mutl)

Za nemocnicí se hraje první liga!

09.09.2019

Třebíč - Od pondělí do středy se na třebíčských kurtech za nemocnicí uskuteční jedna ze skupin tenisového první ligy. Pořadatelem bude Horácký tenisový klub Třebíč, který se rovněž do bojů o postup do extraligy zapojí. Hrát se bude od pondělí do středy vždy od deseti hodin, v případě úspěchu třebíčského týmu se pak bude hrát ve čtvrtek zápas o postup do baráže.


V třebíčské C skupině se představí kromě domácího klubu také TC Realsport Nymburk, LTC Modřany 2005 a TK Škoda Plzeň. Favorita lze letos hledat jen hodně těžko. „Tentokrát to bude hodně složité, protože podle soupisek jsou všechny týmy hodně silné. Otázka je jen to, koho do Třebíče opravdu přivezou,“ říká výkonný ředitel HTK Třebíč František Vinopal. Nejzajímavější jméno figuruje na pátém místě plzeňské soupisky. Jonáš Forejtek je totiž vítězem letošních juniorských grandslamů ve čtyřhře Australian open a Wimbledon.

Třebíčský tým má i v silné konkurenci ty nejvyšší cíle. „I když to bude hodně těžké, chceme skupinu vyhrát a dostat se do bojů o extraligu. Hodně jsme posílili v ženské části, takže věřím, že jsme schopni porazit všechny soupeře.“

Ženskou jedničkou Horáckého tenisového klubu Třebíč bude Maďarka Bukta Ágnes Lilla, která je třicátou hráčkou českého ženského žebříčku, dvojkou domácí Monika Svobodová, trojkou Španělka Cabeza Candela Estrella a čtyřkou další třebíčská odchovankyně Gabriela Jančíková. Mezi muži bude jako jednička nastupovat Ukrajinec Danylo Kalenichenko, který je sedmnáctým hráčem českého žebříčku, dvojkou Slovák Michal Selecký a trojkou jeho krajan Juraj Masár. Soupisku pak doplní největší současný talent třebíčského tenisu Ondřej Válek a hrající trenér Martin Kobza, který nahradil trenéra Jaroslava Bulanta, jenž odešel zkusit štěstí do Ameriky. „Dáváme šanci šestnáctiletému Ondřeji Válkovi, protože věříme, že to zvládne,“ říká František Vinopal, který kvůli zranění musel na poslední chvíli oželet start Natálie Vajdové a Poláka Adama Chadaje.

Hrací systém prvoligového klání je neúprosný. První tým postoupí do čtvrtečního finále o postup do baráže o extraligu, druhý celek končí s jistotou záchrany první ligy, třetího čeká baráž o udržení druhé nejvyšší soutěže a poslední se automaticky stěhuje do ligy druhé. „Rádi bychom uspěli a zahráli si baráž, která se hraje 15. prosince v Přerově,“ říká neskromně Vinopal.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk