Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Za pár dní přijde pivo Horác

31.03.2016

CHLUM (red) - Na Vysočině vzniká zbrusu nový Horácký pivovar. Sídlí v Chlumu a pivo, které se zde vaří, bude mít název Horác. Již brzy bude k ochutnání v pivnicích na Vysočině - poprvé již v sobotu 9. dubna v nákupním centru na jihlavských Březinkách.


Hořké pivo plzeňského typu pod značkou Horác uvařil sládek Jan Holan. Spoluzakladateli Horáckého pivovaru je pět provozovatelů restaurací na Vysočině, kteří svoji myšlenku produkovat vlastní pivo do svých provozoven zrealizovali po téměř roční přípravě za 6 měsíců a představí již v dubnu nové pivo veřejnosti.

Horác se vaří ze dvou českých sladů a tří českých chmelů, pěstovaných na Žatecku. Výsledkem je hořkost, výrazná barva a plná chuť,tedy vlastnosti,které maximálně vycházejí vstříc chuti našich pivařů. V nabídce bude Horácká dvanáctka – filtrovaná, nefiltrovaná i polotmavá a také Horácká desítka. V předvánočním období přijde na trh i silnější pivní speciál. První várka piva právě dozrává v ležáckých tancích. Předpokládaná roční kapacita je 10 tisíc hektolitrů a téměř kompletně se bude stáčet do sudů.

Horác se bude čepovat v některých pivnicích na Vysočině, především v provozovnách, které vlastní společníci Horáckého pivovaru. V omezené míře se bude dodávat i do jiných provozoven. Do konce roku by pak měly vzniknout dvě značkové Horácké pivnice, v Jihlavě a v Třebíči.

Vítání Horáce proběhne v Jihlavě v sobotu 9. dubna od 13 do 22 hodin v nákupním centru na Březinkách. Představí se kapely Filtr, China Blue, Morava a Vigo. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován škole pro postižené děti v Jihlavě.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk