Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Za prsatým mužem do Zadní synagogy

21.10.2013

Třebíč - Josef Formánek pat-ří bezesporu k nejznámějším moderním autorům a díky osudu a Okrašlovacímu spolku Třebíč se připoutal k Třebíči víc, než by se dalo čekat. K Třebíči se totiž váže jeho nejrozsáhlejší a možná i nejzásadnější kniha Mluviti pravdu, jejíž část se odehrává právě v Třebíči, kde strávil část života hlavní hrdina knihy Bernard Maresh (Waldemar Solar).


Důležitý moment v životě mladého Bernarda hrál jistý dům v Třebíči, který poté nedal spát ani Josefu Formánkovi a stal se dějištěm další knihy Umřel jsem v sobotu.

Oba jmenované tituly jsme si mohli vychutnat při autorském čtení v Zadní synagoze a vždy se jednalo o mimořádný zážitek. Také poslední knihu Syn větru a prsatý muž se autor rozhodl představit v Zadní synagoze. Autorské čtení proběhne ve čtvrtek 24. října v 19 hodin.

Pro Třebíč velice zajímavý je fakt, že třetí knížka pana Formánka Mluviti pravdu zaujala známého scénáristu Markovitsche (M.A.SCH., Dobré ráno, Vietname) a k této knížce napsal scénář. Do hlavní role hrdiny Bernarda Mareshe hodlá obsadit oscarového hollywoodského herce kanadského původu Christophera Plummera. Připomeňme, že hlavní hrdina prožil své dětství v sirotčinci Alice Masarykové v Třebíči, vyučil se pekařem v Jaroměřicích nad Rokytnou. Takže lze předpokládat, že se část filmového natáčení bude odehrávat i v našem městě. Bude tedy v Třebíči natáčet Hollywood? Uvidíme.

Autor: JanUher
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk