Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Za vsí přistál bojový vrtulník

05.06.2017

<<<< ŠTĚPKOV (pch) - Sobotní počasí bylo exkluzivní, a tak není divu, že se oslava Dne dětí ve Štěpkově povedla na jedničku. Největším lákadlem pro zhruba tři stovky návštěvníků byl přílet bojového vrtulníku Mil Mi- 24 z 22. základny vrtulníkového letectva.


Vrtulník v barvách 311. československé bombardovací perutě několikrát zakroužil nad Štěpkovem a poté přistál na návrší za obcí. „Nebylo jednoduché sem vrtulník dostat. Žádat jsme museli až u ministra obrany pana Stropnického. Napoprvé se nám to nepovedlo, ale druhý pokus už vyšel a já jsem rád, že se to nakonec povedlo, a proto mě tak těší zájem lidí nejen ze Štěpkova, ale i z okolí,“ řekl starosta Štěpkova Jaroslav Kyprý.

A zájem opravdu byl. Především děti využily jedinečné příležitosti nahlédnout do útrob jednoho z nejlepších bojových vrtulníků na světě. Ale ani dospělí nezůstali pozadu a neváhali oba členy posádky zavalit nejrůznějšími dotazy.

Dětský den vrtulníkem ale nekončil. Pro děti byly připraveny různé soutěže a atrakce a pro dospělé pak dobré jídlo a pití.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk