Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Základna má nového velitele. Na měsíc

13.06.2013

Sedlec, Náměšť nad Oslavou - Letecká základna u Náměště nad Oslavou zažila v úterý 11. června malou slavnost. Nejprve byla 22. základna letectva předána z podřízenosti velitele Společných sil Armády České republiky (AČR) do podřízenosti velitele Vzdušných sil AČR.


Velitel náměšťské základny plk. Libor Štefánik byl jmenován velitelem vzdušných sil, a tak se uvolnila funkce velitele základny. Ten zatím jmenován nebyl, proto byl prapor základny předán do rukou plk. Milan Simra, který byl pověřen řízením základny do doby, než bude jmenován nový velitel. K tomu by mělo dojít k 1. červenci a tím vyvoleným by měl být, podle našich informací, plk. Jiří Vávra.

Slavnostního nástupu na letišti se zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, starosta Náměště nad Oslavou Vladimír Měrka a starostové okolních měst a obcí. Běhounek i Měrka se rozloučili s Liborem Štefánikem a předali mu dary, které mu mají připomínat působení na Třebíčsku.

V brzké době také začne stěhování 23. vrtulníkové základny z Přerova do Sedlece. Ukončeno má být do konce roku 2013. Základna v Přerově se zruší a 22. základna letectva přijde o letouny Aero L-39 Albatros, které se přestěhují do Čáslavi.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk