Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Zásah na Caribiku byl rychlý a přesný.
(foto: Petr Chňoupek)

Zakuklenci vybílili Caribic

03.12.2010

Třebíč - Oblíbená třebíčská diskotéka Caribic se v úterý dopoledne proměnila v doupě zločinců kdejakého zaměření. To všechno bylo ovšem jen na oko. Na diskotéce totiž cvičila zásahová jednotka krajského ředitelství policie na Vysočině. Po zuby ozbrojení muži v kuklách si několikrát vyzkoušeli zásah, a to vždy za jiných podmínek.


„Šlo o taktické cvičení zásahové jednotky,“ potvrdila tisková mluvčí Policie České republiky v Třebíči Marcela Lavická. Podle jejích slov má zásahová jednotka podobná cvičení pravidelně. „Cvičí pořád. Trénují jak v uzavřených objektech, tak venku. Cvičení na diskotéce bylo tak trochu vyjímečné,“ uvedla Marcela Lavická.

Role zločinců si zahráli vesměs třebíčští policisté, mezi kterými nechyběli ani členové preventivně informační skupiny Marcela Lavická a René Novotný. Zásah na diskotéce není vůbec jednoduchý. Za prvé je tu hodně lidí, špatná viditelnost a kvůli hlasité hudbě i velmi špatná možnost komunikace. Zvláště poslední cvičený zásah, kdy hudba hrála opravdu hlasitě, všude bylo zhasnuto (tmu problikával jen stroboskop) a zadýmeno, byl, co se týče komunikace, velmi náročný. Pánové ze zásahovky zvládli na výbornou i tuto situaci a i tentokrát zločince během chvíle paralyzovali.

K tomu snad jen jednu osobní zkušenost. Ač označen výraznou oranžovou vestou (nezúčastněná osoba) jsem si zblízka prohlédl parket této diskotéky. Na druhou stranu proč ne, lepší sebrat pár nevinných, než si nechat utéci jednoho lumpa.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk