Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Záložáci sklidili pochvalu

04.09.2017

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (ap) - Cvičení Ample Strike 2017 se od neděle do čtvrtka minulého týdne zúčastnili i příslušníci pěší roty Aktivních záloh Krajského vojenského velitelství Jihlava.


Ve čtvrtek 31. srpna, v den ukončení jejich výcviku, se uskutečnil slavnostní nástup jednotky záložáků před hlavním hangárem letiště. „Vojáci, váš výcvik byl krátký a intenzivní. Jsem velice rád, že svého úkolu jste se zhostili skvěle. Prošli jste během čtyř dnů intenzivního výcviku různými stanovišti. Musím ocenit vaši snahu a úsilí, poděkovat za to, jak jste se připravili na nácvik ukázky pro náčelníka generálního štábu, který vaše výkony hodnotil v superlativech. A jsem si vědom, že to nebylo jednoduché,“ pravil řídící cvičení plukovník Zdeněk Bauer, který poté předal čtyřem vojákům pamětní list za vynikající plnění úkolů v rámci mezinárodního cvičení Ample Strike 2017.

„Je mi ctí, že tady naše pěší rota aktivních záloh plukovníka Jana Kubiše naplňuje odkaz operace Anthropoid a plukovníka Kubiše. Chci vám všem poděkovat.Věřím že spolupráce mezi aktivními zálohami naší pěší roty a vzdušných sil v Náměšti bude pokračovat i v dalším období,“ řekl mj. na adresu nastoupených vojáků ředitel Krajského vojenského velitelství Jihlava plukovník Jan Ňachaj.

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek zase vyzdvihl výbornou spolupráci s 22. základnou vrtulníkového letectva, ve které by rád pokračoval i v budoucnu, a na závěr nástupu předal všem cvičícím vojákům jako dar knihu Muži z první linie. Pak už byl prostor a čas pro společné focení záložáků před bojechtivě pomalovaným bitevním vrtulníkem.

Foto HoN: Arnošt Pacola

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk