Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Také letos se diváci na Zámeckém vrchu v Náměšti nad Oslavou mohou těšit na drifterskou show.
(foto: mm)

Zámecký vrch 2019 se hlásí o slovo

03.05.2019

Náměšť nad Oslavou - Nadcházející víkend se na kopci kolem zámku v Náměšti nad Oslavou ponese ve znamení osmatřicátého ročníku Zámeckého vrchu. Letošní ročník tradičních závodů do vrchu přilákal na start znovu téměř kompletní domácí špičku.


Zatímco okříšský David Komárek svůj nový monopost nestihl připravit, další z velkých domácích favoritů, náměšťský Marek Rybníček nový McLaren F1 EVO ukáže a popere se o celkové vítězství. Konkurovat mu bude hned několik ostřílených matadorů v čele s Milošem Benešem a jeho Osellou FA30. „Miloš Beneš je jasně největším favoritem, toho neporazím, ale kategorii cestovních aut bych chtěl vyhrát a v absolutním pořadí bych chtěl skončit do třetího místa. Hodně ale bude záležet na počasí, protože pokud by bylo mokro, na náměšťské technické trati moc šancí nemám,“ říká před víkendem Marek Rybníček, který o uplynulém víkendu vyhrál závod Mistrovství Evropy v rakouském Rechbergu. Diváci se mohou těšit i na Jaromíra Malého, Miloše Zmeškala, Jiří Špalka nebo Jaroslava Práška. Kromě nich také na Drift show Michala Reicherta a Dana Janoty nebo na dakarský speciál Aleše Lopraise.

Po oba víkendové dny budou tréninkové jízdy zahájeny v 8.00 hodin. V sobotu ve 13.00 hodin odstartuje první závodní jízda. V neděli pak hodinu po poledni proběhne slavnostní zahájení, první závodní jízda bude odstartována v půl druhé. Na sedmnáctou hodinu jsou plánována vyhlašování vítězů.

„My jsme na víkend připraveni. Věřím, že se všechno, včetně počasí, vydaří a všichni, kteří si k nám do Náměště najdou cestu, budou spokojení,“ říká ředitel závodu Ivan Rybníček.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk