Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Zámecký vrch ovlivnilo počasí i vážná nehoda Gabriely Sajlerové

17.05.2019

Náměšť nad Oslavou (lmrt) - Druhý podnik letošního seriálu Liqui Moly Mistrovství ČR závodů do vrchu soudobých a historických automobilů se konal v Náměšti nad Oslavou, jako XXXVII. MAN-FILTER Zámecký vrch 2019. Mezi téměř šedesátkou startujících v domácím šampionátu byli po úspěšném vystoupení na evropském závodě v rakouském Rechbergu všichni čtyři jezdci týmu. Marek Rybníček předvedl svůj nový vůz na domácí trati, s opraveným vozem nastoupil Martin Jerman a čtveřici doplnili Gabriela a Filip Sajlerovi.


Závod na Zámeckém vrchu již několik roků zpět vždy provázelo krásné, někdy až téměř letní počasí. Letos tomu bylo naopak. po oba dva dny dosti výrazné chladné počasí a v sobotu ještě protkané drobnými přeháňkami, ale i přesto opět k trati proudily tisíce diváků. Ti byli především zvědaví na letošní novinku, závodní vůz McLaren F1 EVO 2019, se kterým startoval domácí jezdec Marek Rybníček. Ten jejich očekávání plnil již od první tréninkové jízdy, když s tímto vozem projel trať ve druhém tréninku rychleji o téměř 4 sekundy než v jízdě první.

Ve vlastním závodě, kde se jela kvůli časové prodlevě pouze jedna jízda, zajel čas 1:02,19 min. a závod vyhrál. Bylo to jeho letošní první absolutní vítězství. V neděli se jela jedna tréninková jízda a tři závodní jízdy, z nichž se do konečného výsledku započítávaly každému jezdci dvě nejrychlejší. Marek byl jak v sobotním, tak nedělním závodě nejrychlejší ve skupině E2-SH a třídě do 3000 ccm, dvakrát byl první v divizi II. Vítězství za své výkony získal v neděli Miloš Beneš na voze Osella FA30. Na druhém místě skončil Marek Rybníček, který byl po dvoudenním klání spokojen, přesto se nějaké neduhy objevily.

Více v tištěných novinách.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk