Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Zbrusu nový stroj si pro letošní sezónu automobilových závodů do vrchu připravil náměšťský závodník Marek Rybníček. Představí jej i na „domovském“ Zámském vrchu.
(foto: Jiří Navrkal)

Zámecký vrch v Náměšti se jede o prvním květnovém víkendu

24.04.2019

Náměšť nad Oslavou (lmrt) - Už jen necelé dva týdny dělí příznivce motoristického sportu od tradičního závodu automobilů do vrchu v Náměšti nad Oslavou. Na osmatřicátém Zámeckém vrchu MANN-FILTER 2019 se během dvou víkendových závodů 4. - 5. května se představí kompletní česká špička letošního seriálu LIQUI MOLY Mistrovství České republiky soudobých a historických automobilů v závodech do vrchu a chybět samozřejmě nebude ani mezinárodní pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup 2019.


Pro letošní rok si pořadatelé z Autosport klubu Náměšť nad Oslavou v AČR, připravili pro návštěvníky překvapení v podobě zbudování nového diváckého místa. Díky velké oblibě závodů do vrchu v Náměšti nad Oslavou, které jsou hojně navštěvovány diváky z celé republiky se rozhodli místní organizátoři připravit pro diváky nové divácké místo u tradičního přechodu tratě u zámku, směrem k oblíbenému místu „ U dubu , které nese název „Sv. Ján“ a odkud budou diváci bezpečně sledovat zápolení jezdců na trati.

Velice zajímavě se rýsuje i pro letošní Zámecký vrch MANN-FILTER doprovodný program. Diváci se mohou těšit opět na Drift show Michala Reicherta s Danem Janotou, takže v okolí zámku bude opravdu „mlhavo“. Další parádní podívanou přiveze do Náměště Aleš Loprais, který se zde představí se svojí dakarskou „Královnou 69“ Tatrou Jamal, se kterou se letos umístil na legendární Rally Dakar, jako nejlepší český jezdec v kategorii kamionů na výborném pátém místě. O oblíbenosti tratě okolo Náměšťského zámku s fantastickou diváckou kulisou hovoří průběžné seznamy přihlášených jezdců do obou závodních sérií.

Pořadatelé 9. dubna zprovoznili systém pro registraci jezdců do závodů a po necelém týdnu se již přihlásila téměř stovka jezdců. Největším lákad- lem startovního pole letošního ročníku XXXVIII. Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2019, by měla být náměšťská premiéra nového vozu McLaren F1 EVO domácího jezdce Marka Rybníčka, se kterým bude letos převážně bojovat pod hlavičkou reprezentace na tratích závodů Mistrovství Evropy automobilů do vrchu a na domácí scéně se představí jen sporadicky.

Představení vozu mohli diváci vidět premiérově při úvodním závodu Liqui Moly Mistrovství ČR 2019, který se uskutečnil první dubnovou sobotu na Masarykově okruhu. Marek Rybníček oba závody vyhrál, ale jednalo se spíše o testování vozů a sžívání se sním před prvním závodem evropského šampionátu v rakouském Rechbergu, který se uskuteční týden před domácím závodem. V České republice se představí při evropském závodě ve Šternberku a právě před domácím publikem při závodním víkendu v Náměšti nad Oslavou.

Autor: lmrt
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk