Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Zatkli muže, který chtěl ubytovat běžence

08.02.2016

Kramolín (ap) - Masopustní průvod Kramolínem se minulou sobotu nesl hodně v historickém duchu. Viděli jsme v něm kata, mnicha a třeba i vojevůdce Jana Žižku s jeho typickým železným kloboukem a mohutným palcátem.


Mezi maskami však nepochybně dominovalo přezvětšené ženské poprsí, přenášené dvěma muži. Přesněji, každý z těch dvou chlapů tvořil jedno obří ňadro podpírané ve své pozici vždy jen půlkou temně rudé podprsenky. O co jde, tedy co to jde, bylo jasné ve chvíli, kdy si oba nosiči stoupli těsně vedle sebe a dali tak své masce vyznít v celé její kráse a bujnosti. Účastníci maškarního průvodu se shodovali, že pro určení objemu této masky nelze použít ani tabulky nadměrných velikostí spodního prádla firmy Astratex. Ještě zajímavější pak bylo, když jsme viděli procházet obě mohutná ňadra obcí odděleně a pochutnávat si na nabízených dobrotách. Byli jsme tak svědky i velmi kuriózních situací, kdy třeba pravé ňadro ukusovalo krajíček chleba s pomazánkou a kamsi zrovna nutně mobilovalo, zatímco levé ňadro nabízelo kalíšek pálenky bratru Žižkovi. V záj- mu historické pravdy je třeba říci, že zvláště hospodyňky se s rozpustilým smíchem nechávaly rády vyfotit mezi oběma obřími prsy. Do svého rodinného alba tak získaly opravdu unikátní snímek komprimovaného čtyřňadří, se kterým se budou moci pochlubit kamarádkám.

Je třeba také ocenit bohatou nabídku dobrého pití a pochutin, z níž mohli účastníci masopustu v Kramolíně vybírat prakticky před každým domem. Celkově rozverný průběh prosluněného dne ovšem poněkud narušoval jeden civilně oblečený muž s typickou funcionářskou aktovkou. Připomínal dealera s levnou elektřinou nebo teplou vodou. Působil prý již i v Kolíně nad Rýnem a také v Kramolíně přesvědčoval majitele nemovitostí k uzavření prý velmi výhodné darovací smlouvy na ubytování běženců z Islámského státu. Za její podpis nabízel jeden milion korun! Redakci Horáckých novin se podařilo získat jeden kus této darovací smlouvy, jejíž ustanovení jsou vskutku šokující. Například ve třetím bodě smlouvy uzavírané údajně mezi Českou republikou, Islámským státem a vybranými rodinami se uvádí: „Vybrané rodiny v Kramolíně, okr. Třebíč, se zavazují, že tyto uprchlíky přijmou bez nároku na mzdu.

Zajistí uprchlíkům právo přednosti v jídle a pití, postaví jim na svém pozemku modlitebnu a nebudou tyto běžence nutit do práce, neboť tato činnost běžence ubíjí.“ A v bodě pět smlouvy se dokonce píše: „Běženci se dále zavazují, že nebudou provádět podomní prodej zbraní, střeliva, granátů a raket země-vzduch. Nebudou dále zastupovat naše „Šmejdy“ a prodávat předražené věci, nabízet levnější elektřinu, plyn a nemovitosti, které před- tím vyvlastnili.“ Není proto divu, že na masopustní aktivity podivného dealera reagoval zřejmě některý z uvědomělých občanů Kramolína oznámením na příslušná místa. A tak se také stalo, že když se průvod maškar krátce po 14. hodině chystal v krajním domku obce ochutnat z nabídky dalšího bohatě prostřeného stolu, vtrhla na dvorek URNA. Ano, jednotka rychlého nasazení vyskákala z prudce brzdící šedé škodovky. Maskovaný policista se svou uniformovanou kolegyní díky identikitu bleskurychle identifikovali mezi přítomnými onoho muže, prý národního škůdce a tipaře zlodějské bandy, zaměřující se na vykrádání domů. Vyklubal se z něho starosta místních dobrovolných hasičů, který při svém zatýkání neustále vykřikoval: „Jsem nevinnej!“ Vykřikoval to ještě i z okýnka policejního vozu, když si ho policisté odváželi k podání vysvětlení na obvodní oddělení do Hrotovic. Byl ale ještě ten den propuštěn na kauci, o jejíž výši se mezi maskami živě diskutovalo. Redakci Horáckých novin se zatčeného podařilo během víkendu kontaktovat. „Nebyly to miliony ani statisíce, byly to jen desetitisíce. Víc si mě má žena necení,“ řekl onen posmutnělý funkcionář dobrovolných hasičů v Kramolíně.

Ano, i takto se umíme u nás na Vysočině o masopustu vysmát neblahým světodějným událostem naší doby. Teď jde jen o to, aby nás ten smích rychle nepřešel.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk