Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Zavře se jedna ulice a Třebíč má zase problém

17.09.2015

TŘEBÍČ - Výpadovka na Moravské Budějovice, tedy ulice Nádražní a navazující ulice Znojemská jsou od středy uzavřeny. Pro Třebíč to znamená jedno - velké dopravní komplikace a stovky naštvaných řidičů. „Je to první den uzavírky, jde jen o to, aby si řidiči zvykli,“ řekl vedoucí odboru dopravy Aleš Kratina.


Kolony se tvořily na Bráfově třídě a na Hrotovické ulici. Aleš Kratina vidí především problém v semaforu na ulicích Hrotovická – Spojovací. „To je špatnej nápad. To nebude fungovat. Je třeba ho odstranit a požádat o součinost státní a městskou policii,“ uvedl Kratina a dodal: „Vše operativně řešíme. Necháme zprůjezdnit terminál, aby se tomu alespoň trochu ulehčilo.“ Podle jeho slov má tohle peklo trvat do sobotního večera. „Věřím, že řidiči budou mít trpělivost,“ řekl.

Na opravě Nádražní a Znojemské se začalo pracovat už o minulém víkendu. Naskýtá se tak otázka, proč se i tato uzavírka nenechala až na víkend. „Podle zhotovitele jsou tři dny na opravu vpustí a jeden na pokládku asfaltu a i tak je to dost našponované, hlavně ta pokládka. Kdyby se to posunulo na sobotu a neděli, tak se stejně dostanou i do pondělka a úterka,“ vysvětlil Kratina. Mohlo se tedy začít až ve čtvrtek a končit v neděli večer.

„Na křižovatku Hrotovická – Kosmákova jsme poslali městskou policii, aby tam usměrňovala dopravu,“ řekl ve středu odpoledne místostarosta Vladimír Malý, který má na semafor Hrotovická – Spojovací stejný názor jako Aleš Kratina a ještě ve středu chtěl, aby ho policie odstranila. „Chtěli jsme vypnout i semafory na Bráfově třídě. Ale ony vypnout nejdou, protože by se vypnul celý úsek na průtahu,“ dodal Malý.

„Je tam dopravní omezení, proto jsou dopravní komplikace. Když zavřeme jednu z páteřních komunikací, musíme očekávat, že se kolony budou tvořit,“ konstatoval dopravní inženýr Policie ČR Pavel Roudenský. „Z hlediska bezpečnosti silničního provozu a obslužnosti si myslím, že ta situace není až tak špatná, samozřejmě je potřeba nějaká míra tolerance,“ řekl Roudenský a dodal: „Provoz je plynulý v tom smyslu, že se to ještě nikde nezaseklo. Je to průjezdné ve všech směrech. Že to trvá třeba dvacet minut, to je pravda, ale s tím my neumíme už nic dělat.“

A nešťastný semafor na křižovatce Hrotovická – Spojovací? Podle Roudenského se samozřejmě odstranit dá, ale tím pádem přestane fungovat Spojovací ulice. „Kolony potom budou stát až do Stříteže,“ dodal dopravní inženýr.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk