Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Snad bude v turistické sezóně v Kramolíně minimálně tak plno jako při slavnostním zahájení.
(foto: Vendula Krausová)

Zázemí pro turisty s koly i bez je v provozu

06.06.2011

Kramolín - Od pátku 3. června funguje na břehu Dalešické přehrady Turistické informační centrum Kramolín, ve kterém se mohou turisté občerstvit a uschovat bezpečně svá kola. Dozví se také jízdní řád lodi, která vyplouvá z nedalekého přístaviště, a mohou si zakoupit upomínkové předměty včetně turistické známky.

Sem napište úvodní odstavec zprávy


Slavnostně ho otevřeli zástupci okolních obcí, ekologického mikroregionu Horácko, Policie ČR, provozovatelů lodní dopravy i sponzorů, díky kterým prázdný policejní objekt znovu ožil. „Na hlavní sezónu uvažujeme o tom, že informační centrum rozšíříme o ubytování,“ uvedla předsedkyně mikroregionu Horácko Hana Žáková. Ubytovací kapacita je plánovaná tak, aby celý objekt mohly využívat i školy nebo školky. „Přesný počet lůžek ale ještě není stanoven, protože nejdřív se k záměru musí vyjádřit hygiena,“ dodala Žáková.

Otvírací doba centra je odvozena od provozu lodní dopravy. V červnu je otevřeno pouze o víkendu od 9.00 do 15.30. V hlavní sezóně už bude otevřeno denně kromě pondělí od 9.00 do 18.00 hodin.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk