Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Ze Starče rovnou do věznice

11.01.2019

STAŘEČ (pch) - Doslova majstrštyk se podařil na Tři krále třebíčským policistům. Když po sedmé hodině večer v neděli 6. ledna zastavili mezi Starčí a Rokytnicí nad Rokytnou osobní vůz Škoda 135, netušili, jaké budou mít „štěstí.“


„Provedli kontrolu a zjistili, že řidičem je dvaadvacetiletý muž, který má od loňského podzimu uložen soudem mimo jiné trest zákazu činnosti, spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu dvou let,“ prozradila tisková mluvčí Policie České republiky Jana Kroutilová.

Ve vozidle ovšem s mladíkem cestovala ještě třiatřicetiletá žena, která zhruba půl roku unikala ruce zákona. „Při její kontrole policisté zjistili, že se jedná o třiatřicetiletou ženu ze Žďárska, po které bylo loni v létě vyhlášené celostátní pátrání. Na ženu byl vydán soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí.

Oba, jak mladík, tak celostátně hledaná žena okamžitě putovali na obvodní oddělení policie do Třebíče. „Dvaadvacetiletému muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení,“ konstatovala Jana Kroutilová. Žena pak putovala z Třebíče přímo do Brna do věznice.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk