Horácké novinyVychází každý týden v úterý a v pátek. Objednávka předplatného
Zaváhání a tento následný faul šebkovického brankáře Jakuba Kuby znamenaly penaltu a želetavské vedení 1:0. Želetava se nakonec díky výhře 4:2 definitivně zachránila.
(foto: Martin Mutl)

Želetava se výhrou v Šebkovicích zachránila

12.06.2017

I. A třída, skupina B

25. kolo: Šebkovice - Želetava 2:4 (1:2). Branky: 45. Rygl, 60. Hobza - 8. T. Vrbka (P), 32. Ondráček, 54. Vranka, 72. V. Čurda. Šebkovice nezvládly poslední domácí důležitý zápas a zadělaly si tak před posledním kolem na existenční problémy. V úvodu nevyužily dvě šance, z nichž jedna skončila na tyči. Pak následoval střet s brankářem a Želetavští šli už v 8. minutě po proměnění penalty za faul gólmana Kuby do vedení. Domácí nadále nedotáhli své šance do cíle, a tak udeřilo opět na druhé straně po další standardní situaci - po rohovém kopu to bylo už 0:2. Na domácích bylo vidět, že hrají v křeči, přesto ještě do přestávky snížili. Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Šebkovice se snažily hrát, ale Želetavě stačily dva brejky k pohodlnému vedení. Domácí jen výsledek korigovali a musí se o bytí a nebytí porvat v posledním kole. Rozhodčí Voneš. ŽK: 4:1. Diváků 200.

Šebkovice: Kuba – Pecka, Busta, Říha, Chytra, Štveráček (46. Přibil), Roupec, P. Kotačka, Dvořák, Rygl, Hobza. Trenér Jiří Stoklas.

Želetava: Dohnal – Malík, Michal Vrbka (82. Jičínský), Martin Vrbka, T. Vrbka, V. Čurda, Veselský, Vranka, Šrutka, Poledna (67. Vladeka), Ondráček (73. Kabelka). Trenér Petr Kylíšek st.

Vrchovina B – HFK Třebíč B 1:2 (1:1). Branky: 28. Josífek – 36. Bence (P), 66. Kovář. Třebíčské béčko v brance s obráncem Radkem Houserem otočilo zápas na hřišti Vrchoviny B a díky brankám Benceho a Kováře vyhrálo 2:1. Rozhodčí P. Rosický. ŽK: 1:0. Diváků 54.

Třebíč B: Houser – Bence, Oberreiter, Valíček, Renát, Šmíd (46. Suchna), Karásek, Lorenc, Kovář, Staněk (76. Macek), Ježek. Trenér Pavel Němec ml.

Kouty – Telč 1:5 (1:3). Branky: 42. Neumann – 26. a 43. Havlík, 32. Beňo, 56. Páral, 90. Mikeš. Zápas začali velmi dobře domácí, kde se v první minutě zápasu dostali do dvou brankových příležitostí, ale obě skončily těsně nad branku. Do 25. minuty se hosté prakticky nedostali na polovinu domácích. Zahrozili až brejkem ve 26. minutě, kdy dal Havlík vedoucí gól. Po této brance měli domácí zase dvě vyložené příležitosti, ale byli to znovu hosté, kteří utekli po pravé straně a dali druhý gól. Poté se hra vyrovnala, jelikož hosté nikam nespěchali a domácí hráli svoji hru. Ve 42. minutě se po rohu dočkali domácí Neumannova snížení, ale vzápětí si hosté vzali zpět dvougólový náskok. Druhý poločas už domácí hráli z nutnosti a snažili se co nejvíce udržet míč na kopačkách. Hosté bránili v deseti, pouze jednoho hráče nechali vpředu. Dostali se do tří brejků a dva z nich využili. Domácí na poslední minuty poslali na hřiště starostu Koutů Miloše Dočekala, aby mu tak poděkovali za podporu fotbalu. Rozhodčí Šťastný. ŽK: 1:1. Diváků 90.

Kouty: Stýblo – Navrkal, Růžička (88. Dočekal), Hrůza, Nestrojil – Cejpek, Parma (61. Semrád), Roušar, Coufal – Neumann, Tenkl (63. Navrátil). Trenér Richard Chylík.

Nové Syrovice – Rantířov 1:2 (1:1). Branky: 14. M. Sosnar – 44. Kovačík (P), 49. Pavlíček. Nové Syrovice na svém hřišti senzačně prohrály s posledním Rantířovem. Jenomže tomu ani tříbodový zisk k záchraně I. A třídy nepomohl. Rozhodčí Pavlas. ŽK: 3:2. Diváků 110.

Nové Syrovice: Novák – Filipský, Toman, Fouma, Vítek, Železný, Dubský, Lang, Růžička (79. Marek), Dvořák, M. Sosnar. Trenér Jan Prígl.

Herálec – Hrotovice 5:3 (2:1). Branky: 28., 55. a 82. Boháč, 31. a 71. Bureš – 12. a 65. Salák, 58. T. Holoubek. Hrotovice nezvládly zápas v Herálci a před posledním kolem jsou krok od sestupu. K záchraně by totiž v posledním kole musely porazit béčko Vrchoviny a navíc spoléhat na to, že Šebkovice nezískají v Rantířově ani bod. Rozhodčí Terber. ŽK: 3:4. Diváků 150.

Hrotovice: Slatinský – Pekárek, Pokorný, M. Holoubek, Novák – T. Holoubek (73. Škoda), Furiš, Horák, Blatný – Salák, Fiala. Trenér Jan Dobrovolný.

Budišov-Nárameč – Žďár nad Sázavou B 0:0. V duelu Budišova s rezervou Žďáru nad Sázavou se diváci branek nedočkali. Rozhodčí Petrlík. ŽK: 2:3. Diváků 100.

Budišov: Trnka – Sedláček, Hrádek, Horký, Molnár, Pažourek, J. Hort, K. Nováček, Obůrka, Čech (69. Jura), Kazda (64. Kozuň). Trenér Libor Švec.

Vladislav – Třešť 1:1 (1:1). Branky: 27. Svoboda (P) – 15. Rod. Bezstarostný duel načal gólově po čtvrthodině hostující Rod, ale ještě do poločasu z penalty srovnal Svoboda. Ve druhé půli už další góly nepadly, a tak se body právem dělily. Rozhodčí Krondráf. ŽK: 2:1. Diváků 50.

Vladislav: Otruba ml. – Krátký, Prokop, D. Ciprys, Pavlík – Paločko (85. Otruba st.), Chalupa, Hrůza, Vyletěl, P. Ciprys (72. Hrůza) – Svoboda. Trenér Jiří Texl.

Autor: Martin Mutl