Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Železničáři ionizují vagóny proti šíření koronaviru

13.03.2020

VYSOČINA (ap) - Preventivní opatření proti šíření koronaviru přijaly i České dráhy. Probíhá intenzivnější úklid vlaků, byla zahájena preventivní ionizace interiéru souprav, která brání šíření virů. Probíhá také osvěta ve vlacích především v případě osob, přijíždějících ze zahraničí.


Při úklidu vlakových souprav a mytí jejich interiéru jsou nyní používány prostředky jiného složení a zvyšuje se také intenzita samotného čištění. Zvláštní pozornost je věnována dezinfekci všech součástí vybavení, s nimiž přicházejí cestující do styku – kliky, nástupní madla, úchopové části odpadkových košů, ovládací prvky dveří nebo sociální zařízení.

S účinností od 11. března ČD provádí návratky částečně či zcela nevyužitých traťových jízdenek týdenních, měsíčních a čtvrtletních za zvláštní jízdné pro cestující 6 – 18 let a žáky a studenty 18 – 26 let beze srážky. Návratek lze uplatnit kdykoliv ve lhůtě do 6 měsíců od prvního dne nevyužití, přičemž za první den nevyužití se vždy považuje 11. 3. 2020 a toto datum rovněž nahrazuje předepsané potvrzení. Jízdenky s cílovou nebo nástupní stanicí v Itálii lze také vrátit beze srážky.

„Kontrolu jízdních dokladů ve vlaku provádíme v rámci možností bez přebírání dokladů, průkazů a karet do rukou. Předložené doklady kontrolujeme, je-li to možné, pouze vizuálně. Prosíme cestující o spolupráci při snaze o omezení fyzického kontaktu. Při úhradě jízdních dokladů vyzýváme cestující, aby před platbou finanční hotovostí upřednostnili platbu kartou. Při použití platebních karet nebo elektronických peněženek vyzýváme cestující, aby kartu sami přiložili k platebnímu terminálu,“ požádala tisková mluvčí ČD Vanda Rajnochová.

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk