Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Železniční přejezd bude bezpečnější

24.02.2020

OKŘÍŠKY (mach) - Od dubna se Okříšští pustí do rekonstrukce kanalizace na Masarykově ulici. Stavební práce znemožní průjezd automobilové dopravy ve směru od Třebíče. Aby situace nebyla tak jednoduchá, přidá se v závěru května úplná uzavírka železničního přejezdu na výjezdu směr Jihlava, kde se budou instalovat závory.


„Dlouhodobě jsme o ně žádali, ale vždycky nám bylo řečeno, že to není priorita. Podle současných norem, pokud jsou na silnici druhé třídy dvoje koleje, měly by tam být závory. Všude to není, postupně se to napravuje, teď přišly na řadu Okříšky,“ informoval starosta Zdeněk Ryšavý. Původně už měly být závory na místě v loňském roce. Správa železniční dopravní cesty ale nenašla zhotovitele. Zakázka se nepodařila vysoutěžit.

Současně se závorami bude dokončen chodník pro pěší směrem k Fraenkische a dále, který je v místě přejezdu přerušen. „V minulosti jsme dělali nový chodník a narazili jsme na to, že drážní úřad naznal, že chodník přes koleje nemůže být, jelikož přejezd neodpovídal platným normám. Měli jsme připravený projekt, vybraného dodavatele a nebylo to schůdné. Až na základě místního šetření nám SŽDC dovolila chodník postavit za podmínky, že bude končit na hranici přejezdu a pokračovat za ní,“ popsal nám průvodní peripetie Ryšavý. Nyní bude chodník dobudován v rámci instalace závor s tím, že i chodník bude mít svoje závory pro pěší.

Stavební práce by měly odstartovat v poslední dekádě dubna a potrvají do začátku května. V rámci toho se budou dělat všechna zabezpečovací zařízení až do stanice. Železniční přejezd se na deset až čtrnáct dní zcela uzavře. „Bohužel se nám to sešlo s uzavírkou Masarykovy ulice, na druhou stranu jsme rádi, že se to konečně udělá a přejezd bude bezpečnější. Musíme to nějak vydržet,“ míní starosta.

Foto HoN: Martina Chromá

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk