Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Miloše Zemana přivítal před sídlem Kraje Vysočina hejtman Jiří Běhounek s chotí.
(foto: ap)

Zemana na Vysočině měly vítat červené trenýrky

29.06.2017

JIHLAVA, DUKOVANY (pch) - Prezident Miloš Zeman v doprovodu první dámy zahájil ve středu dopoledne oficiální návštěvu Kraje Vysočina. Před sídlem Krajského úřadu jej přivítal hejtman Jiří Běhounek s chotí. Prezidenta mělo přivítat i několik obrazců červených trenýrek, které přes noc někdo vylepil a namaloval po Jihlavě, především pak v těsné blízkosti krajského úřadu.


Trenýrky do příjezdu prezidenta zmizely a případ vyšetřuje policie. „V rámci prvního dne návštěvy prezidenta republiky na Vysočině přijali policisté v ranních hodinách oznámení o namalovaných obrazcích v okolí krajského úřadu. Jednalo se o sedmnáct obrazců, namalovaných křídovou barvou. Jednání v současné době policisté řeší jako podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku. V případu nadále provádí šetření. K narušení veřejného pořádku nedošlo. V oblasti dopravy nedošlo k žádným komplikacím, policisté koloně vozidel zajistili bezpečný a plynulý průjezd stanovených tras,“ uvedla tisková mluvčí policie Stanislava Miláčková.

Miloš Zeman strávil středu na Jihlavsku. Ve čtvrtek pak zamířil na Třebíčsko, a to konkrétně do Jaderné elektrárny Dukovany, kde se setkal nejen s vedením elektrárny, ale i se zaměstnanci. Více o návštěvě, která skončila po uzávěrce tohoto vydání, přineseme v úterním vydání.

Více v tištěných novinách.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk