Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Žena chystala sebevraždu, policie ji našla včas

15.12.2014

PŘEDÍN (pch) - Téměř celé úterý 9. prosince pátrali policisté po zmizelé ženě na Třebíčsku. Podle všech indicií chtěla ohrozit svůj život, její blízcí příbuzní o ni měli obavu a požádali o pomoc policii.


„Oznámení o pohřešování čtyřiapadesátileté ženy přijali policisté na jednom z obvodních oddělení v úterý 9. prosince před jedenáctou hodinou dopoledne. Žena, která se v současné době nachází ve velmi špatné životní situaci, odjela v ranních hodinách vozidlem z místa svého bydliště. Následně telefonicky kontaktovala svého manžela, kterému z komunikace jednoznačně vyplynulo, že chce žena ohrozit svůj život. Muž měl o manželku vážnou obavu, a proto se s žádostí o pomoc obrátil na policii,“ popsala případ policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policie neměla žádné informace, kde by se žena mohla nacházet. Věděli pouze, kterým směrem odjela, znali její popis i popis jejího automobilu. Rozjelo se pátrání. „Současně začali připravovat pátrací akci s nasazením většího počtu policistů ve vytipované lokalitě okolí kasárenské křižovatky. Vzhledem k rozlehlosti oblasti a členitosti terénu vyžádali policisté také přílet policejního vrtulníku,“ uvedla Jana Kroutilová.

Brzy se objevila informace, že hledané vozidlo se dopoledne objevilo nedaleko Předína na kasárenské křižovatce. „Zvýšila se tak pravděpodobnost, že je žena v okolí místa prováděné pátrací akce. Během krátké doby policisté vozidlo nalezli zaparkované na cestě v lese, přílet vrtulníku tak už nebyl nutný,“ doplnila policejní mluvčí a dodala: „V automobilu byla pohřešovaná žena, která byla při vědomí. Vzniklo podezření, že zkonzumovala léky, policisté ihned přivolali zdravotnickou záchrannou službu a ženě poskytli nezbytnou pomoc. Žena byla převezena do nemocnice. Policisté informovali o vypátrání pohřešované její blízké příbuzné, kteří si následně převzali vozidlo.“

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk