Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Žena pepřovým sprejem zahnala lupiče

24.02.2011

Dukovany - Duchapřítomně se při přepadení zachovala žena obsluhující čerpací stanici pohonných hmot v Dukovanech. Díky jejímu odvážnému a rychlému jednání odešel lupič s prázdnou.


„Neznámý pachatel v 17 hodin dne 18. února nejdříve natankoval pět litrů benzínu a poté přistoupil k obsluze čerpací stanice a pod pohrůžkou použití krátké střelné zbraně se dožadoval vydání finanční hotovosti,“ popsala přepadení pumpy tisková mluvčí Policie České republiky v Třebíči Marcela Lavická.

Obsluhující žena neváhala a na likvidaci lupiče použila pepřový sprej, který mu nastříkala do obličeje. „Muž svého jednání zanechal a z místa odjel na žlutém motocyklu bez registrační značky,“ doplnila Marcela Lavická. Podle slov tiskové mluvčí se neznámý muž dopustil zločinu loupeže a hrozí mu trest odnětí svobody až na deset let.

Po pachateli dukovanského přepadení policie nyní intenzivně pátrá. Muž byl štíhlé postavy, vysoké asi 170 až 175 centimetrů. „Na sobě měl maskované oblečené žlutohnědé a šedé barvy. Na hlavě měl kuklu a helmu,“ popsala lupiče Marcela Lavická.

Třebíčská policie žádá občany o pomoc při pátrání po pachateli, který je ve věku do dvaceti let a vlastní motokrosový motocykl žluté barvy. Informace můžete podat na nejbližší oddělení policie nebo přímo na linku 158.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk