Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Žihadla derby prohrála, přesto mají tři body za kontumaci

19.12.2019

Žďár nad sázavou/Moravské Budějovice (mm) - Dalščí dvě porážky utrpěli ve skupině východ druhzé ligy hokejisté Moravských Budějovic. Ta na ledě Plamenů ze Žďáru nad Sázavou je ale mrzet nakonec nemusela. Zápas byl kontumován kvůli neoprávněnému startu jihlavského obránce Václava Půži.


„Střídavý start je omezen poč- tem 26 utkání, odehraných ve vyšší soutěži v příslušné sezoně, přičemž po odehrání tohoto počtu utkání ve vyšší soutěži může hráč v příslušné sezoně pokračovat pouze v jednom klubu a v jedné soutěži,“ stojí ve svazovém vysvětlení odůvodnění kontumace. Žihadla se tak díky rozhodnutí sportovně technické komise dočkala prvních tří bodů z ledu soupeře.

V dalším zápase už se ale bodů nedočkala. Ďáblové z Nového Jičína brzy vedli o dva góly, ale pak nechali hrát Žihadla, která do konce první třetiny srovnala a ve druhé se dokonce na chvíli dostala do vedení. Jenomže závěrečná část patřila jasně celku z Nového Jičína, který třemi góly rozhodl o zasloužené výhře 6:4.

II. liga mužů, skupina východ: HC Moravské Budějovice – Ďáblové Nový Jičín 4:6 (2:2, 2:1, 0:3). Branky a nahrávky: 11. Svoboda (Kosnar, Šána), 20. Krutiš (Procházka), 28. Svoboda (Hovsepyan, Kosnar), 37. Krutiš (Čermák) – 1. Finsterle, 3. Váňa (Lehečka, Palička), 22. Kobylík (Štefka, Hruška), 42. Králík (Finsterle), 48. Lehečka (Hruška, Váňa), 60. Váňa (Krutil, Palička). Rozhodčí: Maťašovský – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 314.

Moravské Budějovice: Vacek – Šána, Trnka, Brabec, Bazala, Kruckovyč, Marcinko, Čermák – Procházka, Kosnar, Krutiš, Sigmund, Podlaha, Svoboda, Hovsepyan, Piš, Sorger.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Moravské Budějovice 0:5 kontumačně.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk