Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Hokejisté Moravských Budějovic po Hodonínu udolali v druholigovém play-off také Šumperk a nyní je čeká finále proti Havlíčkovu Brodu.
(foto: mm)

Žihadla jsou ve finále!

22.03.2019

Moravské Budějovice (mm) - Tak tohle čekal málokdo. Hokejová Žihadla z Moravských Budějovic, jejichž majitel Zdenek Stojánek oznámil, že po sezóně s hokejem končil a druholigovou licenci prodává, se probojovala do finále play-off druholigových skupin jih a východ. V něm už od neděle změří síly s tradičním rivalem z Havlíčkova Brodu.


Žihadla přešla ve čtvrtfinále senzačně přes Hodonín a v semifinálové sérii s Šumperkem jim věřil málokdo. Tým trenéra Augustina Žáka první zápas prohrál, ale pak třikrát zaťal žihadlo do šumperského Draka a postoupil do finále. „Ten rozhodující zápas jsme nezačali dobře a už v první minutě jsme inkasovali, ale pak jsme hru vyrovnali a ve třetí třetině se nám konečně zbláznil Ferda, který dal hattrick a rozhodl,“ usmíval se nad tučným příspěvkem mladého útočníka kouč, který ale smeká před všemi svěřenci. „Kluci v play-off neskutečně makají, hrají za sebe a za majitele klubu Zdenka Stojánka. Tomu teď vracejí to, jak se k nim celou tu dobu tady choval,“ ocenil šéfa klubu Žák.

Více v tištěných novinách.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk