Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Žihadla mají podporu města

30.08.2019

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (mach) - Znovuzrozená Žihad- la podepsala s moravskobudějovickou radnicí memorandum. Město se zavázalo, že bude po tři roky podporovat tamní druholigový hokej jedním milionem korun ročně. Po nejistém konci loňské sezóny byla díky trojdohodě města, znojemskými Orly a jednatelem nově vzniklého týmu HC Moravské Budějovice 2019 Miroslavem Vybíralem zažehnána krize a fanoušci žlutočerných dresů si konečně mohou oddechnout.


Změn v moravskobudějovickém hokeji nastalo během letní přestávky opravdu hodně. Předně byla založena úplně nová organizace s názvem HC Moravské Budějovice 2019. Jejím jednatelem a hlavním trenérem v jedné osobě se stal zkušený hokejový funkcionář Miroslav Vybíral. Žihadla budou počínaje touto sezonou spolupracovat s nedalekým Znojmem, a to zejména na hráčské úrovni. Žlutočerný dres tak oblečou mladí, talentovaní Orli, kteří již přesáhli hranici juniorského věku. Na oplátku Budějovice získaly do zápůjčky druholigovou licenci.

„Domnívám se, že jsme dokonce nejmenší město, které hraje druhou ligu. Snažíme sehnat peníze a druhou ligu tady udržet. Domluvili jsme se na spolupráci a to teď zpečetíme tím, že podepíšeme memorandum. Zavazujeme, že po tři roky budeme tento hokejový mančaft podporovat částkou jednoho milionu korun,“ shrnul výsledek předchozích jednání Vlastimil Bařinka, starosta města. Podle jeho slov se fanoušci těší na nadcházející sezonu a vyjadřují týmu podporu.

Více v tištěných novinách.
Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk