Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Žihadla po dvanácti zápasech proti Šumperku nebodovala

19.11.2018

Moravské Budějovice (mm) - Ani bod nezískali po dvanáctizápasové sérii duelů s bodovým přídělem hokejisté Moravských Budějovic. V osmnáctém kole druhé ligy hostili na svém ledě účastníka skupiny východ z Šumperka, se kterým na Vysočinu dorazila i početná skupinka fanoušků. Ti nakonec odjížděli spokojeně. Jejich Draci, kteří nastoupili i s pětačtyřicetiletým kapitánem Karlem Pláškem, totiž vyhráli 3:0.


Žihadla nastoupila nekompletní, navíc už před zápasem hlásil zdravotní problémy Krutiš. „Máme teď dost zraněných hráčů, navíc dneska nedohráli Krutiš s Lupačem,“ řekl po utkání trenér Augustin Žák, který i přes porážku svoje svěřence chválil. „Kluci tentokrát bojovali, a i když s výsledkem spokojen být nemůžu, za bojovnost musím hráčům poděkovat. Nemůžeme chtít pořád vyhrávat,“ uznal kouč.

Po opatrném začátku se první gól narodil po osmi minutách hry, kdy Jekela překonal hodně šťastnou brankou po odrazu od zadního mantinelu Antonov. Ve druhé části mohl ze samostatného úniku srovnat Matějka, ale na Halodu nevyzrál, na opačné straně pak nejčastěji zlobil nestárnoucí Plášek. Další branky padaly až v posledních sedmi minutích zápasu. V 54. minutě uznal rozhodčí Slavka gól, po kterém se domácí hodně zlobili. „Dnes bohužel nevím, co říci. První gól byl velice smolný. Takový, jako druhý gól, jsem ještě v životě neviděl. Neviděl jsem nikdy, že by rozhodčí uznal gól, když protihráč skočí na gólmana a celým tělem ho zalehne. To je vrchol arogance. Tenhle rozhodčí, to je něco neskutečného, ten pískat nemůže. Já jsem přesvědčen, že nám to dělá schválně. Budu po majiteli požadovat, aby tohoto rozhodčího vetoval. Samozřejmě ale nemohu říci, že by nám utkání prohrál rozhodčí. To rozhodně ne, ale při druhém gólu ukázal vrchol arogance, co může rozhodčí předvést,“ vztekal se trenér Augustin Žák, jehož tým inkasoval třetí gól v 59. minutě při hře bez brankáře.

II. liga, skupina jih+východ: HC Moravské Budějovice – Draci Šumperk 0:3 (0:1, 0:0, 0:2). Branky a nahrávky: 8. Antonov (Ostřanský), 54. Hroch, 59. Plášek. Rozhodčí: Slavka – Musil, Kleprlík. Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváků: 608.

Moravské Budějovice: Jekel – Trnka, Kadela, Veleba, Peroutka, Kabelka, Kliment – Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Plachý, Bulín, Krutiš. Trenér Augustin Žák.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk